UWAGA!

Nareszcie weekend!

2014-10-03
Aktualizowany 2014-10-03 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś (piątek 3 października) o godz. 18 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Przydrożne kapliczki”.
       Możecie też wybrać się do Ornety, gdzie o godz. 18 w Miejskim Dom Kultury odbędzie się Inauguracja Roku Kulturalnego 2014/2015. Podczas Inauguracji wystąpią mali i duzi artyści - uczestnicy sekcji muzycznych, dziecięca i młodzieżowa sekcja wokalna, Orkiestra Dęta, uczniowie szkoły tańca.
       Dziś rano shorttrackowcy z 11 państw wystartowali w zawodach Danubia Series i Pucharze Europy (Puchar Europy jest rozgrywany po raz pierwszy w historii europejskiego short-tracku). Rywalizacja na lodowisku Helena przy ul. Karowej potrwa do niedzieli. Wstęp wolny. Polecamy!
       Z kolei Bank Żywności w Elblągu zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem. Dziś i jutro w około 30 sklepach w Elblągu odbędzie się zbiórka żywności. Artykuły spożywcze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane niedożywionym dzieciom z Elbląga i okolic. Przyłączycie się?
      
       Nie tylko ludzi z ornitologiczną pasją, w sobotę i niedzielę w godz. 9-16, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych Drapolicz zapraszają na Ptasi Piknik organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków.

 

A pogoda w weekend będzie dopisywać - jest ciepło i słonecznie - prawdziwa polska złota jesień. Nie warto siedzieć w domu - ruszajcie w miasto i za miasto!
      
       W sobotę (4 października) o godz. 10 grupa miłośników koni i Kadyn zaprasza wszystkich chętnych na Parkour otwarty - trening skokowy z nagrodami. Organizatorzy zapewniają super zabawę w gronie jeźdźców oraz przyjaciół koni i Kadyn. Udział bezpłatny.
       O tej samej porze na lotnisku elbląskiego Aeroklubu odbędą się zawody latawcowe. Zbiórka oraz rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 10. Zawody skierowane są do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.
       W październiku Uczniowski Klub Pływacki Jedynka kończy 10 lat. Jubileusz uczci, organizując w sobotę w godz. 9 - 16 okolicznościowe zawody pływackie.
       Wieczorem w Mjazzdze usłyszycie Fair Weather Friends. Muzycy potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci “Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open`er 2012 (wybrani przez radiową Trójkę jednym z trzech najciekawszych zespołów na Talents Stage), Coke 2012 (singiel Fortune Player został wykorzystany w spocie promującym Festiwal) i Free Form 2013 jest jedynie początkiem drogi. Chwilę przed wizytą w Elblągu światło dzienne ujrzy ich debiutancki krążek "Hurricane Days". Polecamy!
      
       Po dłuższej przerwie Galeria Atrium wznawia działalność wystawienniczą. W niedzielę (5 października) o godz. 16 odbędzie się tu wernisaż wystawy: Życie Gdańska. Jest to wystawa zbiorowa w której 34 autorów związanych z GTF-em na niemal 100 fotografiach prezentuje swoje spojrzenie na Gdańsk. Wstęp wolny.
      
       Współwłaściciel sklepu jubilerskiego Roger Fogg to z pozoru stateczny kawaler i stroniący od niespodzianek domator. Drzemie w nim jednak natura uwodzicielskiego oszusta oraz groźnego włamywacza. Brzmi ciekawie? Więcej dowiecie się, idąc w weekend do elbląskiego teatru. U Sewruka w sobotę i niedzielę zobaczycie Klejnoty - to ostatnia okazja, bo sztuka schodzi z afisza!
       Ten weekend to również ostatnia chwila, by obejrzeć wystawę „Polacy. Uchwyceni / Zatrzymani”. Z tej okazji Galeria EL obniża ceny biletów wstępu o połowę. Warto zobaczyć - i to nie tylko dlatego, że wystawa wzbudziła pewne kontrowersje, wywołała dyskusję i sporo czytelniczych komentarzy.
       Spragnionym kina przypominamy, że u nas sprawdzą premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      
       Kibiców natomiast w najbliższych dniach czeka sportowy maraton. Będą musieli wybierać między spotkaniami, które chcą zobaczyć. W roli gospodarzy wystąpią Start, Orzeł, KS Meble Wójcik, Olimpia i Concordia. Więcej dowiecie się z tego artykułu.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama