UWAGA!

Naucz się dobrze pisać!

 Elbląg, ilustracja nadesłana
ilustracja nadesłana

Kultura w 2020 roku znacząco przeniosła się do sieci. Odbywają się spotkania autorskie, twórcy czytają teksty swoje i innych, a aktorzy, muzycy czy tancerze dzielą się talentem. Być może właśnie taki sposób promocji pozwoli trafić do tych, którzy sporadycznie korzystali z oferty kulturalnej. Być może za kilka miesięcy pójdą na spotkanie, festiwal, wystawę. Tego nam wszystkim życzę.

W pewien sposób to właśnie ograniczenia spowodowały zmianę sposobu myślenia o spotkaniach oraz oczywiście ich organizacji. Chciałabym zaproponować wszystkim – młodszym i starszym, osobom z dorobkiem i doświadczeniem literackim oraz tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z pisaniem, cykl warsztatów literackich. Moim założeniem jest, by pokazać różne formy pracy nad tekstem i dlatego właśnie poza wielorakimi gatunkami zaprosiłam do projektu wielu doświadczonych twórców.
       Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie trzeba również się na nie zapisywać. Spotkania online będą dostępne na Facebooku oraz na YouTubie. Materiały będą również dostępne po zakończeniu zajęć. Zależy mi również na dyskusji o tekstach czy też samych warsztatach, więc otwieram stronę na rozmowy, pytania do prowadzących czy też własne refleksje. Zachęcam również do tego, by przesyłać własne teksty na fanpage, w wiadomości prywatnej lub na mail.
       Warsztaty w ramach projektu stypendialnego mogą zachęcić do tego, by spróbować sił w nowych dziedzinach, by szlifować umiejętności, a także by poznać innych piszących. I choć może to namiastka wydarzeń, które mogłyby się odbyć stacjonarnie, ale czy wtedy udałoby się skorzystać z tak różnorodnych propozycji. W sumie odbędzie się 12 spotkań online w siedmiu blokach tematycznych. 


       HARMONOGRAM WARSZTATÓW ONLINE:
       Mirka Szychowiak – poezja – 16 lipca
       Wojciech Boros – poezja – 23 lipca
       Beata Patrycja Klary – poezja – 13 sierpnia
       Barbara Piórkowska – proza – 6 i 16 sierpnia
       Lena Pelowska – haiku dla dzieci – 9 i 16 września
       Ewa Miłek – storytelling – 15 i 18 września
       Anita Pawlak – myślenie wizualne – 22 sierpnia i 25 września
       Anna Nawrocka – jak złożyć zestaw konkursowy? – 23 września
       Uwaga! Godziny będą podawane na stronie i w konkretnych wydarzeniach.


       Nagrane warsztaty online będą dostępne także później, więc nie martw się, jak nie zdążysz, czy będziesz chciał wrócić do jakiegoś tematu. Korzystaj z wiedzy i umiejętności prowadzących, przesyłaj teksty, pytaj, komentuj – zawsze z szacunkiem dla innych. 

Dominika Lewicka - Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama