UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauka przez zabawę, czyli wakacyjne warsztaty w Kadynach

Elbląg, Nauka przez zabawę, czyli wakacyjne warsztaty w Kadynach

Już 29 lipca Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież z Kadyn i okolicznych miejscowości do wspólnej zabawy i integracji. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W myśl zasady „uczyć i bawić”, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało wakacyjną ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Na początku lipca odbyły się warsztaty „Ortografia z uśmiechem” i warsztaty dziennikarskie skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej w Słobitach.
       - Na warsztatach ortograficzno-dziennikarskich w Słobitach gościliśmy nie tylko uczniów tamtejszej szkoły, ale także dzieci i młodzież przyjezdną, która spędzała wakacje u swoich rodzin na wsi. Zajęcia zrealizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzięki środkom finansowym pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Ojczysty – lubię to!”, będącego częścią programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019” – mówi Urszula Zajko-Olejniczak, koordynator projektu.
       Warsztaty opierają się na innowacyjnych metodach nauczania i zasadzie „uczyć bawiąc”, tak aby uczestnicy zajęć mieli przyjemność obcowania z ortografią i językiem polskim. Wcielając się przy tym w rolę dziennikarza, mogą pozna
       specyfikę dzisiejszych mediów, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych. Kolejne zajęcia odbędą się w Kadynach.
       - Realizowanie przez nas działań projektowych w okresie letnim ma na celu uatrakcyjnienie wakacji dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich, które spędzają ten czas w domu. Udział w warsztatach prowadzonych metodą gier i zabaw edukacyjnych, bogatych w konkursy z nagrodami, będzie wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania swojej kreatywności i integracji z rówieśnikami. Zapraszamy na wyśmienitą, popołudniową, twórczą zabawę młodych mieszkańców Kadyn i sąsiednich miejscowości – dodaje koordynator.
       Warsztaty odbędą się w poniedziałek 29 lipca o godz. 16.00 w Wiejskiej Świetlicy w Kadynach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział telefonicznie pod numerem: 55 611 20 50 lub pocztą mailową na adres: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl, a także osobiście w Wiejskiej Świetlicy w Kadynach.
       Warto również wspomnieć, że działania podejmowane w projekcie „Ojczysty – lubię to!” dedykowane są nie tylko najmłodszym - we wrześniu tego roku wszyscy mieszkańcy naszego regionu: dzieci, młodzież i dorośli, będą mieli szansę zmierzyć się z ortografią, biorąc udział w dyktandach konkursowych. Zwieńczeniem projektu będzie zaś „Piknik ortograficzno–językowy”, podczas którego wyłoniony zostanie „Najlepszy Warmińsko-Mazurski Ortograf 2019”.
      
       Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama