UWAGA!

Niech żyje poezja!

W piątek i sobotę w Elblągu zagoszczą poeci. Wezmą udział w elbląskiej edycji V Światowego Dnia Poezji.

Od pięciu lat imprezę organizuje Aleksander Nawrocki, redaktor naczelny pisma literackiego „Poezja dzisiaj” w Warszawie. W Elblągu wspiera go Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów „SEKA”, wydające m.in. kwartalnik elbląski „Tygiel” i jego sekretarz Jan Miłoszewski. Oprócz Aleksandra Nawrockiego, znanego poety i redaktora pism literackich do naszego miasta przyjadą Stefan Jurkowski (rocznik 1948), autor kilkunastu tomów poezji i siedmiokrotny laureat Łódzkich Wiosen Poetów oraz Lam quang my (Nguyen Dinh Dung) wietnamski poeta i tłumacz (rocznik 1944), który ukończył Politechnikę Gdańską i od 1989 mieszka i tworzy w Polsce. Zajmuje się poezją, przekładami i krytyką literacką, aktywnie uczestnicząc w polskim życiu literackim.
     Wszyscy trzej poeci wystąpią w Bibliotece Elbląskiej, gdzie jutro (w piątek) o godzinie 11.30 nastąpi oficjalna inauguracja elbląskiej edycji Światowego Dnia Poezji. Towarzyszyć im będzie Ryszard Tomczyk – prezes SEKA, który w kwietniu br. podczas warszawskiej inauguracji został uhonorowany przez redakcję „Poezji dzisiaj” nagrodą za dokonania w dziedzinie krytyki artystycznej.
     Spotkanie autorskie Lam quang my odbędzie się tego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury (o godz.13.00), a Stefana Jurkowskiego w CKiWM "Światowid” o godzinie 13.30. Swój dorobek literacki zaprezentują również dwaj elbląscy poeci. Jarosław Gruzla spotka się z młodzieżą w IV Liceum Ogólnokształcącym (piątek, godz. 9.50).
     Z kolei najmłodszy z uczestników poetyckiego święta Marcin Jurzysta (student filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) swoje spotkanie autorskie będzie miał w sobotę o godzinie 11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Jego debiutancką książkę poetycką przygotowuje do wydania Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów.
     Współorganizatorem święta poezji w naszym mieście jest Związek Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Elbląskiej. Spotkania poetyckie wspiera finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     W korespondencji radiowej mówi Jan Miłoszewski.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gdyby nie Portel nie wiedzialbym, co dzieje sie w tym miescie. Ludzie ktorzy nie maja dostepu do internetu uwazaja Ogrody Polityki za kompletnie nienaglosniana impreze a przeciez tak nie jest. Dzieki za info :))) Pozdrawiam redakcje.
  • Tak to już jest,że ktoś robi jakąś imprezę i nie dba o jej nagłoścnienie. Potem sale świecą pustkami, a tak być nie musi. Beznadziejna organizacja. Gdyby nie Portel wcale bym nie usłyszał o tej imprezie. Organizatorzy obudźcie się wreszcie!!! Elbląscy autorzy od siedmiu boleści!!!
Reklama