UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niedziela z klasykami

 
Elbląg, Niedziela z klasykami
Fot. Anna Dembińska

Miniona niedziela (20 września) była okazją do kolejnego spotkania z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Słuchaczom czas upłynął "Z klasykami u boku". Zobacz zdjęcia.

W koncercie wzięli udział artyści pochodzący z Białorusi: za pulpitem dyrygenta stanęła Ludmiła Kachan, a jako solista na skrzypcach zagrał Roman Nichyparuk. Dla dyrygentki koncert był jednocześnie egzaminem, stąd uczestniczyła w nim komisja z gdańskiej Akademii Muzycznej.

Jakie utwory można było usłyszeć na wczorajszym muzycznym spotkaniu z Elbląską Orkiestrą Kameralną? W repertuarze znalazła się uwertura do baletu „Twory Prometeusza” Ludwiga van Beethovena, jednego z dwóch baletów, które skomponował. Oprócz tego elblążanie mogli też wysłuchać „Koncertu na skrzypce i orkiestrę nr 5 A-dur KV 219” Wolfganga Amadeusza Mozarta. W repertuarze znalazła się również „Symfonia nr 12 na orkiestrę smyczkową” Dmitrija Smolsky'ego. Warto zaznaczyć, że sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, w której koncert miał miejsce, gościła wczoraj wielu mieszkańców naszego miasta spragnionych muzycznych doznań.

Jakie muzyczne spotkania z Elbląską Orkiestrą Kameralną czekają nas w najbliższym czasie?

11 października o 18 w ZSPM zaplanowano „Biało-czerwone melodie spod smyczków”. Jakub Jakowicz zagra na skrzypcach, a dyrygował będzie Jakub Chrenowicz. Będzie można usłyszeć utwory polskich kompozytorów, takich jak Mikołaj Piotr Górecki i Wojciech Kilar, a także prawykonanie kompozycji Mikołaja Majkusiaka „Concerto in G na orkiestrę smyczkową”.

25 października, również w ZSPM, na elbląskich melomanów czeka program „Zasłuchani w tangu”, czyli EOK, Tango Attack i & Artur Gadowski. Będzie można zapoznać się z nowymi aranżacjami utworów zawartych na płycie TanGado, czyli szlagierami z dwudziestolecia międzywojennego.

Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2020/2021 z Alexandrem Humalą był okazją do wyrażenia przez muzyków solidarności z Białorusinkami i Białorusinami, którzy w swoim kraju walczą o poszanowanie ich praw obywatelskich. Podobny wydźwięk miała mieć również obecność artystów zza wschodniej granicy na wczorajszym koncercie.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama