UWAGA!

Niedzielny targ staroci

2011-06-16
Aktualizowany 2011-06-17 22:49
 
Elbląg, Muzealny dziedziniec, zielona enklawa wypoczynku na Starym Mieście, na niedzielę zmieni się w pchli targ
Muzealny dziedziniec, zielona enklawa wypoczynku na Starym Mieście, na niedzielę zmieni się w pchli targ (fot. nadesłane)

Targi starci organizowane w elbląskim muzeum są miejscem spotkań kolekcjonerów i miłośników starych przedmiotów. To nawiązanie do pchlich targów, na których znaleźć można najróżniejsze przedmioty, zbierane przez pasjonatów. By przekonać się o wyjątkowej atmosferze targów najlepiej odwiedzić je osobiście. Będzie to możliwe już w najbliższą niedzielę (19 czerwca).

Długo można wymieniać, co znajduje się w ofercie na kolekcjonerskich stołach. Można tu kupić i sprzedać różności, podyskutować, podzielić się wiedzą. Coraz częściej do spotkań tych dołączają elbląscy twórcy, wystawiając swe prace malarskie, grafiki, rzeźby, rękodzieło. Szczególne miejsce zajmuje ostatnio ciekawa, indywidualna biżuteria. Spotkania odbywają się w muzeum każdego miesiąca, ale latem są szczególnie atrakcyjne, przenoszą się bowiem w plener.
       Dziedziniec muzealny, który staje się miejscem targowym, jest specyficzną, zieloną enklawą wypoczynku na zabudowującym się Starym Mieście. Przygotowane dla spacerowiczów ławki, internet z hot-spotu i automat z gorącymi napojami, wprowadzają w relaksujący klimat i zapraszają do poznawania dawnych czasów. Na dziedzińcu znajdują się też ciekawe obiekty, związane z historią regionu. Odtworzono tu chatę, w jakiej przed tysiącem lat mieszkali Wikingowie z Truso, a od niedawna tuż przy chacie „zacumowała" drewniana łódź „Sanctus Adalbertus", wzorowana na łodziach z czasów, kiedy na okoliczne tereny przybył święty Wojciech.
       Organizatorami targów są: elbląski Klub Kolekcjonerów „Antyk" oraz Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu. Targ staroci czynny będzie w godzinach 10 - 14. Wejście na teren imprezy - bramą od ulicy Zamkowej. Wstęp wolny. W razie niepogody, targi zostaną przeniesione do muzealnego budynku Podzamcza.
      
Tomek Gliniecki, MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama