UWAGA!

Nowy sezon koncertowy - dziś Anviled w Mjazzdze

2016-01-04
Aktualizowany 2016-01-08 11:19
 
Elbląg, Nowy sezon koncertowy - dziś Anviled w Mjazzdze
fot. nadesłana

Spadek temperatury za oknem nie ma wpływu na temperaturę osiąganą przez emocje wywoływane podczas dobrych koncertów muzycznych w klubie Mjazzga. Wyrywamy kolejną kartkę z kalendarza i rozpoczynamy nowy kalendarzowy rok bratania się z muzyką na żywo.

Dziś (piątek, 8 stycznia) zainauguruje go spotkanie z wrocławską grupą Anviled. To propozycja dla wielbicieli nowoczesnego podejścia do tematów około jazzowych, groove, transowych aranżacji i połamanych rytmów.
       Anviled to trio elektro-akustyczne zawdzięczające barwę technologii oraz energię akustycznym instrumentom. Powtarzające się motywy rozwibrują słuchacza do skowadlenia (ang. "Anviled").
       Choć trio powstało w roku 2014, początki współpracy sięgają aż 7 lat wstecz, gdy podczas tworzenia swoich pierwszych zespołów poznali się Dawid (perkusista) i Paweł (gitarzysta). Przechodząc przez wiele różnych składów i gatunków muzyki, wspólnie podjęli naukę we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na krótki czas ich drogi się rozeszły dla ukończenia studiów na Akademii Muzycznej oraz założenia prywatnej szkoły perkusji, gdzie rozwijali swój warsztat i dorobek w różnych kierunkach. Gustaw
       (elektronika) pojawił się w pobliżu, gdy w przerwie od studiów klarnetu w Glasgow odwiedził w Polsce przyjaciela Pawła Dębniaka, grającego już w tym czasie razem z Pawłem (gt.) w zespole jazzowym „Demifekt”. Nowe przyjaźnie skłoniły Gustawa do przeniesienia studiów do Wrocławia.
       Po ukończeniu studiów i powrocie Pawła (gt.) do Wrocławia współpraca znów została podjęta i powstał skład „Eating Palm” z elektroniczną artystką Martyną „MIN t” Kubicz. Po kilku koncertach zespół zawiesił działalność, a w jego miejsce powstał „Anviled” już z Gustawem (el.), spełniającym się jako producent.
       Dawid Pawlukanis 
       Perkusista, kompozytor, nauczyciel. Właściciel prywatnej szkoły perkusyjnej. Współdzielił scenę z takimi artystami jak: Electro-Acoustic Beat Sessions, Night Marks Electric Trio, Mam Na Imię Aleksander, Spisek Jednego, Szatt, Min-t, Ntvzm, Ego True, Funky Carnivale i wiele innych. Współtwórca warsztatów perkusyjnych.
       Paweł Lisiecki
       Współzałożyciel oraz kompozytor w zespołach "Anviled", "Koi", Demifekt” oraz "Lisiecki Trio”. Często udzielający się w dueatach, m.in. z: Pawłem Dębniakiem, Karoliną Lipską, Agnieszką Nowak, Patrycją Serafin oraz Dawidem Pawlukanisem.
       Gustaw Bachorz
       Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, producent, kompozytor, klarnecista. W swojej muzyce czerpie inspiracje z muzyki techno, trip-hopowej, ale również jazzu, a nawet muzyki klasycznej.
       W roli supportu zobaczymy na scenie zespół z Kwidzyna o intrygującej nazwie Dzifki, który spróbuje rozgrzać zgromadzonych zestawem własnych rockowych utworów.
      
       Mjazzga, 8 stycznia, godz. 20.15
       Bilety 15 zł
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następne koncerty:
       15-01 Śląska Grupa Bluesowa
       20-01 Tomasz Łosowski Trio
       27-01 Krzywda Dżez
       29-01 Oratnitza (Bułgaria etno folk)
      
Patronat medialny nad cyklem imprezie w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama