UWAGA!

O bezpieczeństwie dziecka w sieci

 Elbląg, O bezpieczeństwie dziecka w sieci

Kiedy korzystanie z sieci jest przydatne, a kiedy staje się niebezpieczne i może być zagrożeniem życia? O niebezpieczeństwach czyhających na dziecko w sieci i o tym, jak je przed nimi uchronić będziemy rozmawiać na forum pn. „Wirtualny świat dziecka”.

Podczas spotkania zostaną poruszone między innymi takie zagadnienia jak: cyberprzemoc, uzależnienie od komputera i ekshibicjonizm w sieci – zarówno dzieci, jak i rodziców. Forum poprowadzą specjaliści z warszawskiej fundacji Dzieci Niczyje specjalizującej się w tematyce bezpieczeństwa w Internecie.
       - Często to młodzież oskarżana jest o bezmyślne publikowanie danych czy zdjęć w Internecie, podczas gdy ich rodzice, nieświadomie, robią to samo. Bo, o ile fotografia uśmiechniętego pierwszoklasisty w szkole jest niegroźna, o tyle wrzucanie fotek dwulatki w stroju kąpielowym może być niebezpieczne – zauważa Zuzanna Gajewska, autorka projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach” w ramach którego odbędzie się spotkanie. – Dorośli muszą też wiedzieć, że swoim zachowaniem budują wizerunek swoich pociech, a nastoletnia córka może nie życzyć sobie upubliczniania zdjęcia, na którym w przekonaniu mamy czy taty „tak słodko śpi”. Jej rówieśnicy mogą myśleć inaczej – dodaje redaktor eKulturalni.pl
       Spotkanie skierowane jest jednak nie tylko do rodziców, ale także do studentów pedagogiki, nauczycieli i innych osób pracujących z dziećmi i rodzicami.
       Forum pn. ”Wirtualny świat dziecka” odbędzie się w poniedziałek, 15 września o godz. 17 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca można rezerwować pod numerem 55 611 20 79.
       Zapraszają Centrum Spotkań Europejskich Światowid i portal eKulturalni.pl
      
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama