UWAGA!

Obejrzyj relację z Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych

 Obejrzyj relację z Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych
fot. AD (arch. portEl.pl)

Nie byłeś na Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych? Możesz obejrzeć relacje, które przygotowała Telewizja Polska. Emisje zaplanowano na antenach TVP1, TVP Polonia i TVP Olsztyn.

Za nami weekend, podczas którego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” królowały seriale telewizyjne. Widzowie mogli spotkać się z aktorami i twórcami seriali, a także obejrzeć na dużym ekranie wytypowane do konkursu odcinki. Wśród gwiazd, które odwiedziły Elbląg byli m.in. Tamara Arciuch, Joanna Brodzik, Artur Żmijewski, Bartłomiej Kasprzykowski czy Sonia Bohosiewicz.
       Przypomnijmy, że Festiwal to przede wszystkim konkurs. „Srebrnego Światowida” za rolę kobiecą w serialu „Ojciec Mateusz” otrzymała Kinga Preis, za rolę męską w serialu „Czas Honoru” - otrzymał Jan Wieczorkowski. Złotego Światowida” za rolę kobiecą w serialu „Na dobre i na złe” otrzymała Zofia Czerwińska, a za rolę męską w serialu „Ranczo” - Cezary Żak.
       Warto dodać, że „Ranczo” zostało także, decyzją czytelników „Świata Seriali”, Serialem Wszech Czasów. Werdykt ten zbiegł się z decyzją festiwalowej publiczności – „Ranczo” otrzymało również „Światowida Publiczności”.
       „Światowida Warmii i Mazur” dla najlepszej aktorki z regionu otrzymała Joanna Fertacz za rolę w serialu „Dom nad rozlewiskiem”.
      
       Bezpośrednią transmisję z Gali Zakończenia i Wręczenia Nagród mogli zobaczyć widzowie TVP Seriale i TVP Olsztyn. Emisja reportażu z Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych planowana jest na środę 24 czerwca o godz. 14.40 oraz w sobotę 27 czerwca o godz. 13.50 będzie można zobaczyć w TVP1. Widzowie TVP Olsztyn relacje będą mogli obejrzeć w czwartek 25 czerwca o godz. 20.45 oraz w sobotę 27 czerwca o godz. 19.00 i 22.45. Natomiast widzowie TVP Polonia – w poniedziałek 29 czerwca o godz. 10.50.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...