UWAGA!

Odjazd!

Elbląg, "Odjazdowa" Renata Przemyk
"Odjazdowa" Renata Przemyk (fot. AD)

Za nami XIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa … Czy to jest kochanie? Warto jednak przypomnieć ciekawe muzyczne wydarzenie, jakim niewątpliwie był piątkowy (7 maja) koncert Renaty Przemyk. Zobacz fotoreportaż.

Koncertem tym artystka promowała swoją najnowszą płytę zatytułowaną „Odjazd”. I właśnie utworami z tej płyty rozpoczęła. Usłyszeliśmy wiec m.in. singlowy Odjazd, I Człowiek I mebel z bardzo dosadnym tekstem, czy też Ile Kosztuje Miłość. Fenomenalny głos wokalistki, raz niezwykle mocny, silny i przejmujący do szpiku, a kiedy indziej niezwykle liryczny miał prawo wprawić w zachwyt. Jednak to nie wszystko, bo Przemyk wspierał świetny zespół o niewątpliwie rockowych inklinacjach, dzięki czemu utwory z nowej płyty zabrzmiały bardziej wyraziście, mocniej. Artystka bardzo szybko nawiązała kontakt z publicznością, choć za każdym razem kiedy coś mówiła wydawała się lekko nieśmiała, niepewna czy wręcz krucha. Mało kto mógłby w takich chwilach przypuszczać, że ta drobna osoba dysponuje tak potężnym głosem. W dalszej części koncertu mogliśmy usłyszeć największe hity artystki w nieco zmienionych aranżacjach. Pojawiły się więc między innymi takie utwory, jak Drzewo, Nie Mam Żalu, Zona i Blizna. Kapitalnym wstępem do Zera popisał się gitarzysta grając piękne solo budzące skojarzenia z najlepszymi czasami Pink Floyd i grą Davida Gilmoure’a. Samo Zero również zabrzmiało niezwykle mocno, sugestywnie. Zresztą każdy z muzyków towarzyszących wokalistce zasłużył na uznanie. Perfekcyjna sekcja rytmiczna, pięknie grający akordeon i dopełniające wszystkiego dźwięki z klawiszy, wszystko to razem z samą Renatą budowało niezwykłą atmosferę tego koncertu. Pod koniec usłyszeliśmy jeszcze jedną z najpiękniejszych piosenek artystki, niezwykle przejmujące Bo Jeśli Tak Ma Być. Nie zabrakło również, pamiętanej z wykonania w duecie z Kasią Nosowską, Kochanej.
       Zejście artystki ze sceny nie mogło zakończyć się inaczej jak owacjami na stojąco. I tu publiczność pokazała klasę, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć na bis flagowy utwór Renaty Przemyk Babę Zesłał Bóg. Mało kto w tym momencie wrócił do pozycji siedzącej. Zrobiło się niemal jak na rzetelnym, rockowym koncercie. Prawdziwy „odjazd”.
       Występ Renaty Przemyk był z całą pewnością bardzo udanym wydarzeniem w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa. Swoją treścią i formą znakomicie wpisywał się w jego ideę, uzupełniając go zarazem swoistą dawką rockowej zadziorności.
      
Tomasz Sulich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo dobry artykuł, a koncert jeszcze lepszy. Początek w wykonaniu naszej publiczności trochę chłodny, jednak z piosenki na piosenkę było coraz lepiej. Artystka nie żałowała gardła, momentami były ciary. super nagłośnienie, więcej takich imprez i kameralnie i ostro, super!!!!!
  • Fantastyczny koncert!!! Było rewelacyjnie!!! Czekam na kolejny koncert Pani Renaty, ale może tym razem w Galerii-El? Trochę brakowało możliwości poruszania się w trakcie koncertu; -)
Reklama