UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni najlepiej mówią o miłości

 
Elbląg, Na scenie laureaci festiwalu w kategorii "piosenka poetycka". Pierwsza z lewej laureatka pierwszej nagrody: Julita Zielińska
Na scenie laureaci festiwalu w kategorii "piosenka poetycka". Pierwsza z lewej laureatka pierwszej nagrody: Julita Zielińska (fot. Michał Skroboszewski)

Zespół jurorski wyłonił laureatów XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Na niedzielnym koncercie odbyło się oficjalne wręczenie nagród, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Zbigniew Wodecki. Zobacz zdjęcia.

Uczestnicy wystąpili w dwóch konkursowych kategoriach: piosenki poetyckiej i recytacji. Tematem przewodnim była miłość w artystycznym ujęciu, stąd też na scenie można było usłyszeć wiele interpretacji utworów Asnyka, Leśmiana, Mickiewicza czy Szymborskiej.
       Jury w składzie: Joanna Lewandowska (wokalistka specjalizująca się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej), Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu) oraz Krzysztof Wieszczek (aktor filmowy i teatralny) w każdej kategorii przyznało po trzy nagrody. Oceniany był nie tylko warsztat, ale również wrażliwość sceniczna i wyrażane emocje.
       - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona różnorodnością na scenie – powiedziała Joanna Lewandowska, która oceniała uczestników podczas konkursu. – W jednej chwili słyszymy debiutującego 16-latka, a po nim doświadczoną kobietę, która przygotowała własne wiersze.
       Iwonna Buczkowska z Warszawy, bo właśnie o niej mowa, za autorską twórczość i wiersze „Halo-story” oraz „To się zmieni” zajęła pierwsze miejsce w kategorii recytacja. Razem z nią na najwyższym stopniu podium znalazł się Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego, który został doceniony przede wszystkim za interpretację „Pism prozą” Juliana Tuwima. Oboje otrzymali nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Drugie miejsce i 750 zł otrzymała Alicja Czarnuszka ze Szczecina, a na najniższym stopniu podium, z nagrodą 500 zł, znalazła się Wiesława Buczulińska ze Szczecina.

  Elbląg, Zbigniew Wodecki jak zwykle oczarował publiczność
Zbigniew Wodecki jak zwykle oczarował publiczność (fot. MS)


       W kategorii piosenki poetyckiej zwyciężyła Julita Zielińska z Lęborka, która zaprezentowała piosenki własnego autorstwa: „Słoneczko” i „Chmurki”. Wokalistka oprócz tysiąca złotych otrzymała również kwalifikację do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także została nagrodzona tabletem ufundowanym przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Nominację do SFP w Krakowie otrzymał także Adam Turczyk z Wrocławia, który zajął trzecie miejsce za interpretację IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza.
       - Możliwość takiej nominacji posiada jeden z naszych jurorów, Jarosław Wasik, który jest członkiem rady SFP w Krakowie – powiedziała Aleksandra Bednarczuk, dyrektor artystyczny OFFS „… czy to jest kochanie?”. - Nie każdego roku uczestnicy mogą liczyć na takie wyróżnienie. Nierzadko zdarzało się, że najlepsi już posiadali taką nominację lub nawet byli laureatami tego konkursu.
       Laureaci konkursu wystąpili na niedzielnej gali w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, gdzie odbyło się również uroczyste wręczenie nagród. Zwieńczeniem festiwalu był występ Zbigniewa Wodeckiego, który zaśpiewał swoje największe przeboje. Towarzyszyli mu Jarosław Zawadzki, Mirosław Wiśniewski, Zbigniew Stelmasiak i Paweł Twardoch.
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Festiwalu

      
Sebastian Czarnecki, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama