UWAGA!

Ostatni koncert III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku

2015-10-08
07:00
Ostatni koncert III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku

 W niedzielę 11 października o godz. 19 z recitalem na barokowych organach Hildebrandta z 1719 r. w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku wystąpi niemiecki organista Martin Rost. Wykona on repertuar powstały w XVI, XVII i XVIII w. w Europie północnej. Wstęp wolny.

Martin Rost urodził się w 1963 roku w Halle/Saale. W latach 1983-1989 studiował w wyższej szkole muzycznej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego w Lipsku, gdzie jego profesorami byli: Wolfgang Schetelich, Hannes Kästner (organista kościoła św. Tomasza) oraz prof. Günter Kootz. Podczas studiów działał jako drugi organista w Lipskim Gewandhausie oraz organizował serię koncertów w kaplicy zamku Neu-Augustusburg w Weißenfels. W latach 1989-1997 był organistą sali koncertowej im. Carla Philippa Emanuela Bacha we Frankfurcie nad Odrą, gdzie powołał do życia festiwal “Wilhelm-Sauer-Orgelfesttage”. Od 1997 roku jest kantorem i organistą Kościoła Mariackiego w Stralsundzie, który posiada jedne z najcenniejszych organów w Niemczech, wybudowane w latach 1653-1659 przez Friedricha Stellwagena.
      
       W stralsundzie od 1998 r. organizuje festiwal „Friedrich-Stellwagen-Orgeltage”. Jako rzeczoznawca organowy Martin Rost nadzorował konserwacje ponad 80 znaczących historycznych instrumentów w Niemczech, w Polsce, w Estonii i na Litwie. Należy do założycieli Bałtyckiego Centrum Organowego (BOC). Ma w dorobku liczne nagrania płytowe. Martin Rost jest wykładowcą organów w wyższej szkole muzycznej i teatralnej w Rostocku.
      
      
-------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej