UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatnia szansa, by powalczyć o tytuł najlepszego ortografa

2015-09-02
Aktualizowany 2015-09-04 09:23
Elbląg, Ostatnia szansa, by powalczyć o tytuł najlepszego ortografa

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”, „Pojedziemy na Pomorze, może ono nam pomoże, jak Pomorze nie pomoże to pomoże może morze” – umiesz to napisać bez żadnego błędu? To konkurs dla Ciebie. Tylko do najbliższego piątku, 4 września można się jeszcze zapisać do udziału w wojewódzkim dyktandzie. Wystarczy zebrać trzyosobową drużynę i zgłosić się do ”Światowida”.

Cztery dni potrwają zmagania uczniów i dorosłych z językiem polskim.
       - We wtorek, 8 września do wzięcia udziału zapraszamy drużyny ze szkół podstawowych, 9 września przedstawicieli szkół gimnazjalnych, natomiast 10 września ponadgimnazjalnych – opowiada organizatorka dyktanda, Marta Derlukiewicz. - Kolejnego dnia do konkursu zaprosimy dorosłych, przedstawicieli różnych grup społecznych, m.in. samorządowców, dziennikarzy, policjantów, polityków, pielęgniarki, księgowe.
       Tytuły laureatów zdobędą trzy najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach. Zwycięskie trzy zespoły z każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe i wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się w dniu pikniku – 24 września. Wtedy powalczą o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”.
       Dyktanda rozpoczną się o godz. 12 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy przeczytać regulamin konkursowy oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć do CSE „Światowid” w Elblągu.
       Kartę należy przesłać pocztą lub e-mailem na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu CSE „Światowid” w Elblągu do 4 września.
      
Dyktando odbędzie się w ramach projektu „Ojczysty się liczy” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych”.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • joana zamieża pujsc na ałtobus na pżystankó nr. ośem Adam hce pujśc na pżystanek nr czternascię w miesće Opole jest dórzy spokuj poniewarz nie ma tu dórzo samochoduw
Reklama