UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piękno zaklęte w arii

Elbląg, Piękno zaklęte w arii
(fot. nadesłane)

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Muzyczne „Forza” i ZPSM im.K.Wiłkomirskiego w Elblągu zapraszają w ramach Gdańskiego Festiwalu Muzycznego na koncert z udziałem meksykańskiej sopranistki Susany Mijangos i Piotra Słopeckiego (fortepian), który odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia.

Ten wyjątkowy występ będzie można obejrzeć już 7 kwietnia o godz. 17 w sali koncertowej elbląskiej szkoły muzycznej przy ul. Traugutta 91. Bilety w cenie 7 zł do nabycia przed koncertem.
      
       Susana Mijangos
       Absolwentka Narodowego Konserwatorium Muzycznego w Meksyku, w klasie Alicii Torres Garza, gdzie otrzymała tytuł śpiewaczki operowej. Ukończyła także kursy techniki wokalnej, interpretacji gatunku muzyki Lied oraz techniki i interpretacji muzyki oratoryjnej.
       Jako śpiewaczka operowa wcieliła się m.in. w postacie Mimí, Musetta w La Boheme G. Pucciniego oraz Pamina w Die Zauberflüte W.A. Mozarta. Występowała jako solistka w dziełach oratoryjnych, takich jak: The Messiah G.F.Handela, Lauda Jerusalem A.Vivaldiego, Brevis Mass J.Haydna, oraz Coronation Mass W.A. Mozarta.
       Pracowała jako solistka z wieloma grupami muzycznymi i orkiestrami w Meksyku jak i w Europie. Należą do nich m.in.:, Orkiestra Symfoniczna Narodowego Konserwatorium Muzycznego, Orkiestra Kameralna Bellas Artes, Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu w Hidalgo oraz Orkiestra z Filadelfii.
       Ze względu na swoje doświadczenia i osiągnięcia wokalne, Susana Mijangos jest uważana za przedstawicielkę swojego kraju w śpiewie operowym.
       Obecnie jest chórzystką i solistką w chórze CANTICUM NOVUM oraz chórze FELIX MENDELSSOHN,. Jest także solistką w Orkiestrze Kameralnej w Cuautla.
      
       Piotr Słopecki
       W 1996 roku ukończył z wyróżnieniem studia muzyczne w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Obecnie związany jest z gdańską Akademia Muzyczną. Jednocześnie poszerza swoje umiejętności muzyczne studiując w klasie organów prof. Bogusława Grabowskiego. Będąc studentem, w 1993 roku uzyskał drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ragusa-Ibla we Włoszech (pierwszej nagrody nie przyznano), a także specjalną nagrodę Jury Konkursu za wykonanie „Wariacji Goldbergowskich” J. S. Bacha.
      
       W koncercie repertuar m.in. ze zbioru „Siedem ludowych pieśni hiszpański” – Manuel de Falla, arie z opery „Carmen” (G.Bizet), „Wesele Figara” (W.A.Mozart), F.Chopin, V.Bellini oraz utwory kompozytorów meksykańskich.
      
Teresa Wojcinowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama