UWAGA!

Podróż z Gryfami do lat 60.

 
Elbląg, Podróż z Gryfami do lat 60.
(fot. Anna Dembińska)

Po 53 latach ponownie wystąpili w Elblągu, przypominając mieszkańcom najbardziej znane standardy muzyczne lat 60. Zespół Gryfy był bohaterem kolejnego spotkania Letniego Salonu Muzycznego w muszli koncertowej w Bażantarni. Zobacz zdjęcia.

Ze składu Gryfów, który istniał w latach 60., w muszli koncertowej wystąpili dzisiaj Roman Krawczyk i Leszek Sochan. Gitarowo tę dwójkę wspomogli Jerzy Górski i Krzysztof Czarniecki, którzy grając najsłynniejsze standardy na ten instrument sprzed ponad pół wieku zafundowali licznie przybyłej publiczności prawdziwą muzyczną podróż w czasie. W ówczesny klimat wprowadziły takie utwory jako „Apache” zespołu the Shadows i wiele innych.
       Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza już na kolejny koncert Letniego Salonu Muzycznego. W niedzielę, 5 sierpnia,w Bażantarni wystąpi Sławomir Zygmunt, który zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na gitarze artyście będzie akompaniował Krzysztof Domański. Początek o godz. 17, wstęp wolny.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Muzyczka orzyjemna, dancigowa. .. tak pod sanatorium w Ciechocinku. .. relaksik był. .. pogoda nie dopisała. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Małyrelaksik...(2018-07-30)
 • Co robi pan akustyk na scenie. Albo przed albo za. Straszna amatorszczyzna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  torwar(2018-07-30)
 • Aż tak źle nie było. jestem z młodszego pokolenia, uwielbiam muzykę z lat 50,60.. .i podziwiam Panów, ze wrócili do swojej pasji, a nie kapcie, fotel i telewizor. .Super, tak trzymac. .!!!!! I dziękuję, było miło posłuchać. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Udfvodthpvj(2018-07-30)
 • wszystko super, tylko pytanie do wlasciciela / dzierzawcy Myśliwskiej, czemu nie wystawia stolow na taras przed lokalem, czemu na werandzie lokalu, jest magazyn zamiast stolikow dla klientow, by mogli stamtąd sluchać muzyki i konsumować. tak fatalnej Myśliwskiej nie pamietam. Czemu okienka pod r4estauracją są zamkniete ? Może warto by ETK porozumialo się z elblaskimi gastronomikami, by przyjechali na czas imprezy. Elblascy emeryci to dobrzy klienci.
 • Zgadzam sie z przedmówcą odnośnie restauracji Myśliwskiej. Kiedyś na werandzie będąc z rodziną zamówiłam kawę i pyszna ciepłą szarlotkę, a na estradzie była orkiestra o ile pamietam z Gdańska, grając słynne melodie muzyki filmowej. .to był wspaniały koncert, my mogliśmy tego słuchać przy pysznej szarlotkę i kawie. Szkoda, ze dzisiejszy restaurator nie wykorzystuje takiej okazji, maja ąc pid drzwiami tylu słuchaczy praktycznie przez całe lato. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Elbl58(2018-07-30)
Reklama