UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poeci są w formie

 
Elbląg, Turniej Jednego Wiersza odbył się w ramach cyklu "Lato w formie"
Turniej Jednego Wiersza odbył się w ramach cyklu "Lato w formie" (fot. Sebastian Malicki)

Debiutanci i ci, dla których publiczne występy na scenie to niemal chleb powszedni. Wiersze różne (trafił się też reportaż spod jednego z marketów). Dziś (7 sierpnia) elbląscy poeci zaprezentowali swoją twórczość w Turnieju Jednego Wiersza „Elbląg latte'm”.

- Dobry wiersz musi kogoś poruszać - mówiła Izabela Kordalska, członkini jury Turnieju Jednego Wiersza przed rozpoczęciem zmagań.
       Pisać jest łatwo.
       - To przede wszystkim sztuka skreśleń tego, co jest zbędne - stwierdził Artur Janusz Miścicki, również juror.
       Ale, żeby publicznie wystąpić i przedstawić swój utwór obcym ludziom, trzeba mieć trochę odwagi i... pokonać tremę.
       - Występowałem już kilka razy na takich turniejach, ale tremę wciąż mam - zwierzył się Arco von Ieperen, jeden z poetów mających wkrótce zaprezentować jeden z wierszy.
       Do konkursu zgłosiło się kilka osób, co należy uznać za sukces ze względu na porę: niedzielne, słoneczne popołudnie. Wśród publiczności z pewnością ukrywali się poeci piszący do szuflady. Może przyszli sprawdzić jaki poziom prezentuje konkurencja, a może jeszcze nie przyszedł czas na ujawnienie swojego talentu.
       Tymczasem na scenie prezentowali się kolejni poeci. Niektórzy ze stowarzyszenia „Alternatywni”, inni to wolni strzelcy, pragnący pokazać stan swojej duszy. Publiczności się podobało, każdy występ nagradzany był brawami.
       Pierwsze miejsce zajął Robert Koliński za wiersz „Rano”. Tytuł może mieć coś wspólnego z porą powstania utworu, bo, jak przyznał sam poeta, pisze od rana.
       Jednak szczególne zainteresowanie jury i publiczności wzbudził wiersz czternastoletniej Ewy Czapiewskiej „Samotność”. Młoda poetka otrzymała nagrodę specjalną i zaproszenie do Alternatywnego Klubu Literackiego, gdzie będzie mogła dalej szlifować swój talent. Może właśnie publiczność zgromadzona przed elbląską katedrą była świadkiem debiutu poetki przez duże P?
       Następny Turniej Jednego Wiersza odbędzie się na festiwalu „Wielorzecze” we wrześniu.
      
       Wyniki Turnieju Jednego Wiersza „Elbląg latte'm”
       1) Robert Koliński „Rano”
       2) Rafał Nowakowski „Remedium”
       3) Arco von Ieperen „Przykro”
       Nagroda specjalna: Ewa Czapiewska „Samotność”
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Koncertów tych pseudo grajków disco polo to mogli by sobie darować, bo widziałem że nawet turyści mieli dosyć tej pseudo-muzyki. W większości miast starówka to centrum kultury i sztuki, a nie potańcówek z prymitywną wioskową muzyczką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  lololololol(2016-08-07)
 • A nie moglibyście opublikować tych wierszy ?
 • @KrystynaW. - Będą opublikowane niebawem na stronach Stowarzyszenia Alternatywni:)
 • Tragedia ci co grają muzykę biesiadną i disco.
 • Miałem gości z Kielc na weekend i zamiast chwalić się naszym miastem uciekaliśmy ze starówki. To było nie do przesłuchania. Dlaczego jesteśmy tacy wiejscy?
 • Fatalnym pomysłem jest ta scena a na nic pierdy które akurat ktoś robi we wsiach koło Elbląga. To było żenujące, tak jak i pokazy wcześniejsze.
 • Kto do cholery postawił to szkaradztwo na placu i robi miastu pseudopromocję. Jeszcze najlepiej jak stoi pusta, bo tych "szoł" nie można słuchać.
 • Prezydent powinien zakazać występów a potem nakazać zwinąć ten zaśmiecający stelaż. Powrót do rzadszych ale jlepszych imprez jest konieczny, bo katedra staje się remizą, a miasto wiochą.
 • Takie imprezy robiło się 25 lat temu. Kto to wymyślił? Dlaczego nigdzie nie ma pomysłodawcy tego estradowego szajsu. Jakiś glupi naiwniak co bez kasy zbija kasę dla siebie??
 • Zgadzam siębo takim syfem odstraszamy nielicznych turystów, a w ostatnich latach wydawało się że coś drgnęło.
 • jak to kto to wymyślił, niejaki Jocz, co się mieni dyrektorem departamentu kultury, człowieku złóż sam dymisję i wstydu oszczędź. Ani mieszkańcy, ani turyści nie chcą twoich "gminnych" i wioskowych pomysłów.
 • Jestem przeciwny budowie przez Niemców spalarni śmieci w Gdańsku !!! Nie lepiej obniżyć opłaty za sortowane śmieci a podwyższyć za niesortowane????
Reklama