UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Późna opowieść o wczesnej jesieni – recital Waldemara Chylińskiego

Elbląg, Późna opowieść o wczesnej jesieni – recital Waldemara Chylińskiego

„Późna opowieść o wczesnej jesieni – recital Waldemara Chylińskiego” to finał XXII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2019, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Recital ten jest odpowiedzią na zgłaszane w ubiegłym roku propozycje koncertowe.

Gość koncertu – Waldemar Chyliński to śpiewający poeta, bard i autor tekstów piosenek. Wiersze i piosenki zaczął pisać już w szkole średniej i jego utwory zadebiutowały wcześniej niż on sam. Występy rozpoczął w legendarnym gdańskim Żaku na początku lat siedemdziesiątych. Jest laureatem wielu przeglądów i festiwali piosenki studenckiej. W 1978 r. zdobył Główną Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w 1985 r. (wraz z zespołem Kaczki z Nowej Paczki) drugą nagrodę w kategorii piosenki kabaretowej na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na FPP w Opolu w 1991 r. (jako autor tekstu piosenki „Wszystko co złe omija mnie” z muzyką Stanisława Sojki, wykonywanej przez Grażynę Łobaszewską) zdobył pierwszą nagrodę. Współpracował m.in. z Jackiem Zwoźniakiem a piosenki z jego tekstami śpiewają m. in. Elżbieta Adamiak, Adrianna Biedrzyńska, Beata Bartelik, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Zamachowski oraz zespoły: Mr. Zoob, Czerwony Tulipan, Kaczki z Nowej Paczki, Babsztyl. W roku 2001 ukazała się jego płyta „A może tylko nam się zdaje” z archiwalnymi nagraniami z lat 1975-1983. Na przełomie roku 2001-2002, wraz z muzykami z Trójmiasta nagrał płytę „Słowa”, w roku 2018 ukazał się kolejna płyta „Stało się życie”. Jego piosenki ukazały się też na wielu płytach innych wykonawców. Płyta „Greps” wydana wraz z zespołem „Kaczki z Nowej Paczki” osiągnęła status „Złotej Płyty”.
       Na scenie Waldemarowi Chylińskiemu towarzyszyć będzie grający na gitarze Bogusław Jackowski, muzyk, aranżer, propagator twórczości Kabaretu Starszych Panów, znawca piosenki z tekstem i tzw. piosenki turystycznej, a także „dobry duch” wielu przedsięwzięć artystycznych i wydawniczych.
       Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty. Koncertowi towarzyszyć będą losowania nagród: w konkursie „Tajemnice Elbląga” i wśród wszystkich uczestników konkursów. Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC.
       Na koncert zapraszamy 11 sierpnia, tradycyjnie o godz. 17 w muszli koncertowej w Bażantarni i to niezależnie od pogody. Wstęp wolny.
       Fundatorami nagród w konkursach są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, General Electric, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Narodowe Centrum Kultury oraz osoby prywatne. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama