UWAGA!

Premiera na koniec roku

Elbląg, Premiera na koniec roku

Teatr im. Aleksandra Sewruka kończy rok 2015 spektaklem muzycznym „Miłość Ci wszystko wybaczy". Dosłownie kończy, bo premiera sztuki odbędzie się w wieczór sylwestrowy. Usłyszymy znane i lubiane szlagiery przedwojenne, ale i bardziej współczesne jak "Okularnicy" z tekstem Agnieszki Osieckiej oraz "Samba przed rozstaniem", do której słowa napisał Jonasz Kofta. Premierowy wieczór rozpocznie się 31 stycznia o godz. 20.30.

„Miłość Ci wszystko wybaczy...” - któż nie zna tego szlagieru z lat 30. minionego stulecia. Utwór napisany został do filmu Mieczysława Krawicza „Szpieg w masce” - muzykę skomponował Henryk Wars do tekstu Juliana Tuwima. Hanka Ordonówna, która wcieliła się w postać Rity Holm – śpiewaczki i agentki wywiadu, brawurowo wykonała właśnie piosenkę Henryka Warsa. Utwór stał się wizytówką artystki, a film bił rekordy oglądalności.
       „Miłość Ci wszystko wybaczy” to także tytuł filmu Janusza Rzeszewskiego z 1982 roku, a teraz i spektaklu w elbląskim teatrze. Widzowie odnajdą w nim klimat przedwojennych warszawskich kawiarni takich, jak „Mała Ziemiańska”, „Zodiak” czy „Pod Picadorem”, chętnie odwiedzanych przez artystów. Bywalcami tych lokali byli między innymi Julian Tuwim, Jan Lechoń czy Antoni Słonimski, a relacje damsko męskie, erotyzm i przede wszystkim miłość, były częstym tematem rozmów. Do tych klimatów, do tych magicznych czasów, wracamy w spektaklu „Miłość Ci wszystko wybaczy” w autorskiej wersji Wiesławy Niemaszek. Usłyszymy wszystkim znane i lubiane piosenki, jak tytułowa „Miłość Ci wszystko wybaczy”, przez „Walc Francois”, „Sex appeal”, aż po „Zimnego drania” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ale także bardziej współczesnych „Okularników” Agnieszki Osieckiej i przepiękną „Sambę przed rozstaniem” B. Powella do tekstu Jonasza Kofty. Te pełne humoru, ale też często nostalgiczne teksty, w pięknej oprawie muzycznej zespołu „Kameleon” i w interpretacji aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka mają wprowadzić widzów w dobry nastrój na koniec roku.
       Premierą sztuki „Miłość Ci wszystko wybaczy” elbląski teatr inauguruje obchody jubileuszowego roku 2016. W tym szczególnym roku świętować bowiem będziemy 70-lecie Sceny Polskiej w Elblągu oraz 40-lecie działalności teatru [Dramatycznego, a obecnie Sewruka].
      
       Premiera 31 grudnia, godzina 20.30.
       „Miłość Ci wszystko wybaczy”

      
       Scenariusz - Wiesława Niemaszek
       Reżyseria - Tomasz Man
       Scenografia i kostiumy - Anetta Piekarska-Man
       Choreografia - Artur Dobrzański
       Aranżacje muzyczne - Hadrian Filip Tabęcki
       Przygotowanie wokalne aktorów - Wojciech Karpiński
       Realizacja świateł - Kazimierz Kowalski
       Asystent reżysera - Piotr Szejn
       Inspicjent/sufler - Nina Chodkowska
      
       Obsada:
       Beata Przewłocka Piotr Boratyński
       Marta Masłowska Artur Hauke
       Teresa Suchodolska Łukasz Kaczmarek
       Aleksandra Wojtysiak Krzysztof Kolba
       Marcin Tomasik
       Piotr Szejn
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama