UWAGA!

Przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy

 Elbląg, Przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy
Fot. nadesłana

Trwają próby do kolejnej premiery w Teatrze Sewruka w Elblągu. Tym razem będzie to propozycja dla najmłodszych widzów. Spektakl Kaczuszkowa Karuzela w reżyserii Jakuba Lewandowskiego oparty jest na ponadczasowych wierszach Juliana Tuwima. Jaka będzie Kaczuszkowa karuzela?

- Będzie to roztańczona, kolorowa i rozśpiewana przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy – zapowiada reżyser spektaklu, Jakub Lewandowski.

Na scenie będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć znane wszystkim wiersze w zupełnie nowej odsłonie. W kolorowej scenerii ożyją na scenie takie tytuły jak Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Ptasie radio, Rzepka czy Pan Hilary. Przez twórczość Tuwima przeprowadzi nas w taneczno-muzycznej opowieści siedem kaczuszek.

- Przy realizacji tego spektaklu największą inspiracją dla nas było znalezienie charakterów dla konkretnych kaczuszek. W momencie kiedy już je znaleźliśmy to łatwo nam było, odchodząc trochę od Tuwima, znaleźć sposób określenia tych postaci, szczególnie w kostiumie – mówi Lidia Kanclerz, autorka scenografii i kostiumów do Kaczuszkowej karuzeli.

Muzyka i choreografia stworzona na potrzeby spektaklu na pewno zaskoczy i pozwoli z zupełnie innej strony spojrzeć na twórczość Juliana Tuwima.

Za muzykę w spektaklu odpowiada Patrycja Hefczyńska - Cieszę się, że akurat Kuba miał pomysł, żeby sięgnąć po Tuwima. Tym bardziej, że te wiersze nam towarzyszą od lat dziecięcych, są nam znane i się nie starzeją. Po prostu są przepiękne.

- Ja tak naprawdę muzycznie i interpretacyjnie przez aktorów usłyszałam to dopiero wczoraj i sama jestem zaskoczona jak muzyka nakręca to wszystko. Myślę, że są tu hity, które dzieciaki mogą zapamiętać – dodaje Lidia Kancelrz.

Jak podkreśla Jakub Lewandowski, dzieci są najbardziej wymagającymi odbiorcami, których nie da się łatwo oszukać. Dlatego nie realizuje spektaklu myśląc o dzieciach w sposób infantylny. – Traktuję dzieci całkowicie poważnie. Dzieci są bardzo prostolinijne i widzą, kiedy ktoś chce je oszukać i one to bardzo łatwo wyczuwają. Mam nadzieję, że ten spektakl jest taki, że nikogo nie oszukuje – mówi reżyser.

Próby do spektaklu odbywają się poza siedzibą teatru. Sytuację taką wymusił trwający remont budynku.

- Pracujemy wyjątkowo w innej przestrzeni niż przestrzeń teatralna. Wiadomo, że zawsze najpiękniej i najlepiej pracuje się w teatrze, ale jest tak jak jest i myślę, że w żaden sposób nie przeszkodzi nam to, aby stworzyć wspaniały spektakl dla dzieci. – zapewnia Jakub Lewandowski.

Premiera Kaczuszkowej karuzeli odbędzie się w sobotę 28 maja o godz. 16.00. Kolejne spektakle 29, 30 i 31 maja oraz na początku czerwca. Szczegółowy repertuar na stronie Teatru.

Dorota Sianożęcka, sekretarz literacki teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama