UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ptaki Mają Frazę w Bażantarni

 
Elbląg, Ptaki Mają Frazę w Bażantarni

Już w najbliższą niedzielę (17 lipca) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejny koncert XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2016. Tym razem wystąpi zespół o intrygującej nazwie "Ptaki Mają Frazę".

- Nazwa zespołu jest dziełem przypadku - mówią członkowie zespołu. - Słowa są wyrwane z kontekstu jednego z wielu pseudointeligenckich monologów członka zespołu na temat śpiewu ptaków.
       Młodzi muzycy po wielu latach poszukiwań swojej drogi muzycznej zanurzeni w jazzie zachodnich mistrzów połączyli się, by reanimować ludzkie uczucia dla dobrej muzyki. Ich paliwem jest niewyczerpana pasja i ambicja. Swoją drogę rozpoczęli, pogrywając na ul. Długiej w Gdańsku do momentu, kiedy właściciele pobliskich restauracji nie zaczęli rywalizować o nich miedzy sobą. W pewnym momencie stali się integralną częścią Gdańska (pojawia się o nich wzmianka w oficjalnym przewodniku po Gdańsku).  Swoje niesamowite oddziaływanie zawdzięczają wokalistce Danyah Ujazdowskiej hipnotyzującej swym głosem oraz saksofoniście Adrianowi Wysockiem. Połączenie tych dwóch temperamentów syntezuje smooth jazz, jazz pop, soul. Ściśle trzymają się najmodniejszej dywizy amerykańskich jazzmanów "Jazz should be ear friendly”.
      
       Danyah Ujazdowska – wokalistka, absolwentka wokalistyki jazzowej i muzyki rozrywkowej Gdańskiej Akademii Muzycznej z klasy Joanny Knitter oraz Cezarego Paciorka. Pomyślnie ukończyła The Summer Performance Program w prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Kształciła się u Janice Gadsden Pendarvis oraz miała zaszczyt wystąpić w Avant Jazz Ensemble Neda Rothenberga, Balkan/Middle Eastern Fusion Ensemble Vesseli Stoyanova i Ricardo Manzon’s Salsa Ensemble. Wokalistka eksperymentuje na scenie muzycznej, czerpiąc inspiracje ze swoich berberyjskich korzeni, znajdując złoty środek pomiędzy muzyką przeszłości i przyszłości.
        
       Michał Ciesielski – fortepian, kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.
       Ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy i w różnych stylistykach. Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także m.in. w Niemczech, Anglii, Rosji.
        
       Adrian Wysocki – saksofon, student jazzu, pierwszego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczeń znakomitego saksofonisty Macieja Sikały. Jego improwizacja rzadko wykracza poza granice tonalności, a ilość dźwięków nigdy nie przytłacza słuchaczy. W brzmieniu najbliżej mu do Stan’a Getz’a. Zawsze stara się, by improwizacja odzwierciedlała mowę w swej abstrakcyjnej logice. Zaczynał od występów w kawiarniach i restauracjach, obecnie ma za sobą mnóstwo koncertów w wielu klubach muzycznych. 
      
       Krzysztof Nordowski – perkusja, mówi o sobie "muzyk w mundurze". Ukończył klasę perkusji ad. Mirosława Adrjanczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swój kunszt gry na perkusji szkolił m.in. u Kazimierza Jonkisza (Państwowa Szkoła Muzyki Jazzowej i Estradowej na ul. Bednarskiej w Warszawie) oraz Waldemara Franczyka.
       W roku 2003 został laureatem III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu. W 2008 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo (Włochy) w kategorii marimba. Tam po swoim występie z utworem „Chain” – Kazunori Miyake został zauważony przez światowej sławy marimbofonistke Momoko Kamiya i zaproszony przez nią na ponowne wykonanie tego utworu podczas jej Master Class. W 2010 roku jako jeden z finalistów konkursu dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpił wraz z Polską Filharmonią Bałtycką, wykonując II koncert marimbowy N.Rosauro. Krzysztof Narodowski do swojego sukcesu zalicza również koncert w Kanadzie z czołową wokalistką jazzową Amandą Wood. Koncertował z licznymi orkiestrami w takich krajach jak: Francja, Anglia, Włochy Grecja czy Ukraina.
       Obecnie współpracuje z: Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską. Jest również perkusistą Orkiestry Symfoników Gdańskich ( wspólne występy z Lady Punk, Coma, Tymon Tymański, Czerwone Gitary i O.S.T.R.). Znany jest mieszkańcom Elbląga z koncertów Orkiestry Wojskowej, Elbląskiego Big Bandu czy pracy w Młodzieżowym Domu Kultury. Jest stypendystą Prezydenta Elbląga i Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.
      
       Szymon Zalewski – bas, kontrabasista i gitarzysta basowy, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doskonale czuje się w wielu gatunkach muzycznych, oprócz muzyki jazzowej ma doświadczenie w graniu funk, rocka i muzyki popularnej. Łączy technikę gry na obydwóch instrumentach, kreując własny styl. Muzyką zajmuje się od 11 lat, ma na koncie setki koncertów o zróżnicowanej tematyce. Inspiracje czerpie przede wszystkim z nowoczesnych nurtów jazzowych, jednak ceni sobie możliwość łączenia różnych stylistyk poprzez kreatywną improwizacje.
       Na widzów czeka też niespodzianka czyli konkurs inspirowany Sienkiewiczem i atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. Początek koncertu o godz. 17. Wstęp wolny.
      
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama