UWAGA!

Robodrom Najlepszym z Najlepszych

 
Robodrom Najlepszym z Najlepszych
fot. nadesłana

Zawładnęli sceną, a rozentuzjazmowana publiczność żądała bisu. Księżycową statuetkę z rąk przedstawicielki elbląskiej publiczności otrzymał zespół Robodraom. Po Laureatach wyśmienitą muzyką czarowała Mela Koteluk. Siedem występów, a na scenie zaprezentowało się sześć kobiet i jeden trzyosobowy zespół męski. 

Zaczęło się od razu miło – jako pierwsza wystąpiła elblążanka – Alicja Piątek, zwyciężczyni Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenki „Deszczowy clown” Nicka Cave i „Jednego serca” Czesława Niemena.
       Kolejna była Monika Szymczyk - aktorka Teatru Baza w Warszawie, zdobywczyni Złotego Klucza na Warszawskiej Scenie Bardów. Zaśpiewała "Im bardziej Ciebie zapominam" do słów Agnieszki Osieckiej i „Balladę o próżności" słowa i muzyka: Piotr Rogucki.
       Justyna Woźniak - absolwentka PWST we Wrocławiu, która otrzymała Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy poezję w Olsztynie, zdecydowanie zaśpiewała piosenki „Gdzie to siódme morze skomponowaną przez Katarzynę Gertner i „Italia, Italia” – do wiersza Norwida. Według elbląskiej publiczności zajęła trzecie miejsce.
       Kolejna Laureatka był szczególnym gościem Festiwalu - Sonja Agata Bišćan przybyła do Elbląga z Chorwacji. Jest studentką prawa, urodzoną w Zagrzebiu. Jednak, jako że jej matka jest Polką, jest najwyżej pół-Chorwatką. Jednym z jej największych osiągnięć było zwycięstwo w konkursie „Sonar“, w którym jej piosenka „Na moment” została uznana za najlepszą. W Elblągu wykonała dwie własne kompozycje: „Wolność” oraz „50 call to the wored” oraz zagrała na fortepianie. Paulina Walendziak – występująca jako piąta z pań jest łatwo rozpoznawalna, w oczy od razu rzuca się burza jej rudych włosów. Elbląska publiczność widziała ją już w zeszłym roku, gdy jako zwyciężczyni OFSS …Czy to jest kochanie? została zaproszona na Elbląskie Noce. W tym roku przyjechała jako laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy. Jej niezwykle ekspresyjne wykonanie piosenek „Warszawo ma” do tekstu Andrzeja Własta i kompozycji E. Oberfelda oraz „Co mi Panie dasz” śpiewanej przez Beatę Kozidrak porwało publiczność do tego stopnia, że o włos – czyli o jedyne 8 głosów przegrała z zespołem Robodrom.
       Po Paulinie na scenie zaprezentowała się malborżanka Alicja Kuszowska. Dwudziestolatka jest laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa … Czy to jest kochanie?. Dzisiejszego wieczoru zaśpiewała „Billie Jean” Michaela Jacksona i "Chłopiec z drewna" do słów Agnieszki Osieckiej. Ale największym zaskoczeniem wieczoru był ostatni zespół, wśród mocnej kobiecej konkurencji wydawał się na straconej pozycji. Jednak chłopcy zaprezentowali zupełnie inną piosenkę – własne, interesujące teksty połączone z minimalistyczną muzyką elektroniczną – przypadły elbląskiej publiczności do gustu. Warszawski zespół zajął I miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie no i na Elbląskich Nocach. Zaprezentowali dwie kompozycje – „Francis” - tekst i muzyka - Grzegorz Drojewski, Tomasz Rogaczewski oraz szczególnie dobrze przyjętą przez widzów „Marię Antoninę” (muz. Jan Ambroziewicz, Tomasz Rogaczewski, tekst: Tomasz Rogaczewski).
       Zaraz po nich na scenę wyszła gwiazda wieczoru – Mela Koteluk ubrana w skromną sukienkę i kapelusz z szerokim rondem czarowała przede wszystkim głosem i znakomitą muzyką. Doskonale słychać było, że czasy konkursów piosenki artystycznej ma już za sobą i jest ukształtowaną wokalistką. Mela zaśpiewała piosenki z płyty „Spadochron” i kilka nowych kompozycji, które znajdą się na nowej płycie artystki. Przed nami jeszcze dwa dni Elbląskich Nocy. Jutro na scenie zaprezentują się kabarety: Limo, K2, Jurki i Puk w programie „Dobra Noc z Kabaretem czyli Rozmowy przed snem” w reżyserii Krzysztofa Jaślara. Z kolei w niedzielę na Dziedzińcu Galerii El będzie można usłyszeć piosenki znakomitego polskiego kompozytora jazzowego Krzysztofa Komedy w wykonaniu Hanny Banaszek, Doroty Miśkiewicz i Adama Nowaka. Bilety do nabycia w kasie CSE oraz w Galerii El na godzinę przed koncertem.
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
       SPONSOR GŁÓWNY: Grupa LOTOS
       SPONSORZY: Grupa Żywiec Browar w Elblągu, GRUPA ENERGA, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Agencja Ochrony „PROMET-SERVICE”, PATERS Producent Galanterii Skórzanej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Przedsiębiorstwo Handlowe OPTIMA Roman Chlebowski. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...