UWAGA!

Rosyjska Majówka w Światowidzie

2009-05-20
Aktualizowany 2009-05-28 22:11
Elbląg, Plakat do filmu "Podróż ze zwierzętami domowymi"
Plakat do filmu "Podróż ze zwierzętami domowymi"

Ostatni majowy weekend upłynie w Światowidzie pod znakiem kultury Rosyjskiej. Dla osób zainteresowanych kulturą naszych wschodnich sąsiadów centrum kultury przygotowało szereg atrakcji. Rosyjska Majówka rozpocznie się w piątek 29 maja o godzinie 18 otwarciem wystawy rękodzieła.

- Prace zebrane na wystawie przygotowane zostały przez młodzież i dzieci skupione wokół Młodzieżowego Centrum Kultury z Kaliningradu - zapowiada Dominika Śmiech z centrum kultury Światowid. - Otwarciu wystawy będą towarzyszyć występy artystyczne, a dla smakoszy przygotowana zostanie degustacja kuchni rosyjskiej.
     Z kolei w sobotę 30 maja o godzinie 12 rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk, a dzieci i osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez rosyjskich instruktorów.
     - Dzieci będą mogły zapoznać się ze sztuką origami, będą też atrakcyjne zajęcia dla dorosłych (fitodesign) oraz tworzenie artystycznej biżuterii przy użyciu bursztynów i koralików - dodaje Dominika Śmiech. - Zapisy na warsztaty plastyczne przyjmujemy do 28 maja.
     Na warsztaty, w których udział jest bezpłatny, zapisać się można pod numerem telefonu 055 611 20 83 lub wysyłając zgłoszenie na adres: dominika.smiech@swiatowid.elblag.pl. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty origami odbędą się w sali 45 Światowida.
     Będzie też coś dla miłośników kina rosyjskiego - w piątek zobaczyć będzie można film „Dwunastu" w reżyserii Nikity Michałkov, w sobotę „Podróż ze zwierzętami domowymi" (reż. Vera Starozheva), a w niedzielę „Czyngis-Chan" (reż. Siergiej Bodrov). Projekcje rozpoczynają się o godz. 18, a bilet kosztuje 5 zł.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama