UWAGA!

Rozmowy o łuskaniu fasoli

W niedzielę 4 lutego, w ramach Tygodnia z „Rzeczpospolitą”, w Światowidzie odbędzie się spotkanie z autorem „Traktatu o łuskaniu fasoli” Wiesławem Myśliwskim. Gospodarzem wieczoru będzie redaktor „Rzeczpospolitej” Krzysztof Masłoń.

„Wiesław Myśliwski napisał powieść niemodną, bo... piękną. O zwyczajnych sprawach, o życiu i śmierci, o miłości, a właściwie o niedostatku miłości. O małych ludzkich szczęściach i wielkich człowieczych katastrofach. O łuskaniu fasoli, która - jak się okazuje - jest, być może, najistotniejsza w całej naszej egzystencji" - pisze o tej książce Jerzy Masłoń.
     Urodzony w 1932 r. w Dwikozach pod Sandomierzem Wiesław Myśliwski jest autorem powieści i dramatów: „Nagi sad”, „Klucznik”, „Pałac”, „Kamień na kamieniu”, „Widnokrąg”. W „Traktacie o łuskaniu fasoli” narrator w monologu skierowanym do tajemniczego przybysza dokonuje bilansu całego życia. W jakim stopniu sam wpłynął na swój los, a jak bardzo ukształtowały go traumatyczne doznania z dzieciństwa i zakręty polskiej historii? Powieść Myśliwskiego to swoista medytacja nad rolą przebaczenia i przypadku w ludzkim życiu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama