UWAGA!

Śląska Grupa Bluesowa zagra w Mjazzdze

Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

To wyjątkowy zespół. Zasłużony, charakterystyczny i niepodrabialny. Przez wielu słuchaczy stawiany w pierwszym rzędzie pośród najlepszych artystów w historii polskiego bluesa. W piątek, 15 stycznia w elbląskiej Mjazzdze zagra Śląska Grupa Bluesowa.

Niemal równo rok temu zmarł jeden z najwybitniejszych polskich bluesmanów - Jan "Kyks" Skrzek, jeden z założycieli i filarów Śląskiej Grupy Bluesowej. Kilka dni wcześniej zagrał z nią swój przedostatni w życiu koncert właśnie w elbląskim klubie muzycznym. Wielu uczestników, mimo wyraźnej już niedyspozycji zdrowotnej Skrzeka, ten właśnie koncert określało mianem jednego z najlepszych bluesowych, w których mieli okazję uczestniczyć.
       Podczas tej ostatniej trasy koncertowej obejmującej cztery występy zarejestrowano również dokumentujący ją materiał filmowy, który nieoczekiwanie stał się potem dokumentalnym wspomnieniem o "Kyksie".
       Śląska Grupa Bluesowa nie zaprzestaje jednak działalności muzycznej. W końcu to, co w życiu najbardziej kochają i potrafią robić, to granie bluesa.
       Leszek Winder, Mirek Rzepa i Michał Giercuszkiewicz zaprosili do współpracy równie doświadczonych muzyków - Krzysztofa Głucha (piano) oraz Agnieszkę Łapkę (śpiew) i z nimi wyruszyli w kolejną trasę koncertową, podczas której grając bluesa oddają hołd swojemu przyjacielowi. Jednocześnie dają nadzieję, że Śląską Grupę Bluesową usłyszymy jeszcze na nowych płytach.
       Jeden z przystanków trasy koncertowej to elbląska Mjazzga. Śląska Grupa Bluesowa to jeden z głównych przedstawicieli tak zwanego "śląskiego bluesa". Formalnie jako ŚGB (z Mirkiem Rzepą) grają ze sobą od roku 2003, ale Winder, Giercuszkiewicz i Skrzek współtworzyli różne bluesowe formacje już od wczesnych lat 70'tych oraz współpracowali ze sobą przy realizacji solowych dokonań poszczególnych muzyków.
      
       Mjazzga, 15-01-2015 godz. 20.15
       Bilety w cenie 25 zł
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następne koncerty:
       20-01 Tomasz Łosowski Trio (jazz)
       27-01 Krzywy Dżez (jazz, improwizacje, performance)
       29-01 Oratnitza (Bułgaria, etno folk)
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama