UWAGA!

Słowo o kochaniu

 
Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Od niego wszystko się zaczęło. Ma moc sprawczą. Pozwala nam wyrazić myśli i uczucia. Daje nam nieskończenie wiele możliwości. W każdym języku brzmi inaczej. Słowo. Na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” doceniamy je - a że wyraża ono pozytywne, pełne miłości uczucia - tym bardziej warto…

W tym roku przypada 20-lecie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, dlatego też w programie artystycznym znalazły się recitale dwóch kobiet od lat związanych z polską sceną muzyczną i teatralną. W obu koncertach usłyszeć będzie można klasyki – utwory, które łączą pokolenia.
       Ewa Błaszczyk zaśpiewa piosenki z płyty, która powstała po sukcesie spektaklu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Nie przypadkiem właśnie te słowa Ryśka Riedla stały się tytułem zarówno w wersji scenicznej, jak i tej na płycie. „Modlitwa III” zamyka wszystko w idealną klamrę, podsumowuje i nadaje sens wszystkim pozostałym piosenkom.
       - I zgodnie z przesłaniem Festiwalu chodzi tu o słowa, bo te same piosenki na nowo skomponowane, zaśpiewane przez kogoś innego, mogą nieść inne treści – mówi kierownik artystyczny Festiwalu Aleksandra Bednarczuk. – Ewa Błaszczyk dokładnie 10 lat temu otrzymała podczas gali naszego Festiwalu nagrodę przyznawaną przez radiową Jedynkę "Trudny temat do zgryzienia". To jubileusz i dla niej, i dla nas. Bardzo się cieszymy, że będziemy ją gościć w Elblągu z nowym projektem.
       Na zakończenie tegorocznego Festiwalu gratka dla miłośników jazzu. Ewa Bem wystąpi z piosenkami Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach. Na koncercie nie zabraknie też największych przebojów m.in. „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „I co z tego dziś masz”, „Podaruj mi trochę słońca”.
       Tradycyjnie już, na scenie zaprezentują się również laureaci przesłuchań konkursowych.
       - Wystąpią w dwóch kategoriach – piosenki poetyckiej i recytacji. Już czekamy na zgłoszenia uczestników, którzy będą śpiewać i recytować utwory o tematyce miłosnej – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
      
       XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” potrwa od 17 do 20 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

       Szczegółowy program, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.
      
      
Patronem medialnym Festiwalu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama