UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Smyczkowa uczta

 
Elbląg, Elbląscy kameralliści
Elbląscy kameralliści (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Edward Elgar, Jan Sebastian Bach i Bela Bartok – to główni bohaterowie dzisiejszego (24 listopada) koncertu elbląskich kameralistów. Swój talent pokazali równie artyści młodego pokolenia: dyrygent Mateusz Rusowicz i pianista Łukasz Chrzęszczyk. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Edward Elgar to brytyjski kompozytor z przełomu XIX i XX w. Na zasadniczy zwrot w swojej karierze musiał czekać aż 42 lata, a okresem przełomu były lata I wojny światowej. Na dzisiejszym koncercie Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała utwór z wczesnego etapu twórczości kompozytora: powstały w 1892 utwór, napisany niedługo przed poślubieniem przez artystę Caroline Alice. Ta dojrzała miłość została odzwierciedlona w pełnej wdzięku i elegancji serenadzie.

Postaci Jana Sebastiana Bacha nie trzeba nikomu przedstawiać. Elbląscy kameraliści wraz z pianistą Łukaszem Chrzęszczykiem wykonali Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052. Pewną ciekawostką na temat tego koncertu jest fakt, iż jest on przeróbką nieznanego dziś koncertu skrzypcowego, być może też napisanego przez Jana Sebastiana Bacha.

Za fortepianem usiadł utalentowany pianista młodego pokolenia Łukasz Chrzęszczyk. Artysta naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. Jest laureatem ważnych konkursów muzycznych.

W drugiej części koncertu publiczność wysłuchała Divertimento na orkiestrę smyczkową Beli Bartoka. To jeden z najbardziej znanych kompozytorów związanych z kulturą węgierską.

Elbląskich kameralistów w dzisiejszym koncercie poprowadził Mateusz Rusowicz.

Kolejny koncert Elbląska Orkiestra Kameralna zagra 8 grudnia, a zabrzmią na nim kolędy.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym elbląskich kameralistów

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama