UWAGA!

Spotkanie miłośników historii

Elbląg, Miłośnicy historii w Muzeum
Miłośnicy historii w Muzeum (fot. Ewa Trocka).

Dziś o godz. 10 na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu rozpocznie się kolejne spotkanie miłośników historii. Miłośników dobrej kuchni zainteresuje zapewne pokaz przyrządzania potraw w średniowiecznej kuchni.

Spotkanie będzie się składało z dwóch części. Pierwszą - teoretyczną, wypełni wykład, który poprowadzą członkowie rosyjskiej grupy pod nazwą „Klub odtwarzania i rekonstrukcji historii „Kaup”, poświęcony badaniom archeologicznym prowadzonym na stanowisku Kaup w Rosji (stanowisko bliźniacze do historycznej osady Truso).
     Druga część sobotniego spotkania z historią to otwarte dla wszystkich warsztaty, które obejmą kilka aspektów średniowiecznego życia. Miłośników dobrej kuchni zainteresuje zapewne pokaz przyrządzania potraw w średniowiecznej kuchni. Dla miłośników militariów przygotowano zajęcia poświęcone sztukom walki, w tym również warsztaty łucznicze. Natomiast do tych, którzy cenią ruch na świeżym powietrzu, adresowane są warsztaty tańca średniowiecznego.
     Organizatorami imprezy jest Stowarzyszenie Elbląg-Europa oraz elbląskie Muzeum, natomiast specjalnym gościem spotkania będzie młodzież z Kaliningradu, tworząca dwie grupy odtwarzające historię wczesnego średniowiecza. Wstęp na imprezę jest wolny.
     Spotkanie organizowane jest w ramach Projektu „Historia - korzenie bez granic”, który finansuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama