UWAGA!

Światowidowy kurs na edukację

 Elbląg, Światowidowy kurs na edukację

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu udało się po raz kolejny pozyskać grant z programu Erasmus+. Tym razem, dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej, szkolić będą się pracownicy „Światowida”.

Projekt „Światowidowy kurs na edukację” jest skierowany do 12 osób zatrudnionych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Realizację projektu rozpoczynamy w sierpniu 2016 roku, a kończymy we wrześniu 2017 roku – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Projekt ten ma umożliwić podwyższenie kompetencji naszych pracowników, a także poszerzenie ich horyzontów i zwiększenie motywacji.
       Celem projektu jest wprowadzenie do oferty kulturalnej „Światowida” nowych działań, szczególnie pod kątem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. - Chcemy stać się nowoczesną i pełną ciekawych pomysłów instytucją kultury, dzięki której zarówno młodzi mieszkańcy, jak i osoby dojrzałe oraz osoby defaworyzowane będą mogły spełniać swoje marzenia, rozwijać talenty, doskonalić umiejętności – dodaje Antoni Czyżyk.
       Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu doskonalącym znajomość języka angielskiego, szkoleniach przygotowawczych oraz wizytach w zagranicznych instytucjach kultury w Danii i Hiszpanii. Zdobytą w programie wiedzę i umiejętności wykorzystają, dzieląc się z innymi pracownikami kultury oraz środowiskiem lokalnym, a potem włączą do nowej koncepcji działalności instytucji. W wyniku realizacji projektu pojawić się mają nowe pomysły, nowe programy autorskich warsztatów, nowe imprezy i wydarzenia kulturalne.
       Projekt znalazł się w pierwszej dziesiątce wśród grantów do realizacji, w akcji 1 Mobilność kadry edukacji dorosłych w sektorze Edukacja dorosłych w programie Erasmus + w roku 2016. Otrzymał najwyższą kwotą dofinansowania w wysokości 39 744 euro.
                                                      --------------------artykuł sponsorowany----------------------
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama