UWAGA!

Teatrzyk w piórniku

Elbląg, Smok ze Smoczej Jamy
Smok ze Smoczej Jamy (fot. Damian Matwiejczyk).

W piątek w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się XXI Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych. Na scenie wystąpiło dziewięć młodych zespołów aktorskich. - Nie ilość, a jakość - podsumowuje tegoroczną imprezę Karolina Ciechorska z MDK.

Zdaniem jurorów i publiczności poziom przedstawień był bardzo wysoki, a młodzież reprezentowała dobry warsztat aktorski. Spektakle oceniane były przez komisję, którą tworzyła trójka aktorów z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni: Violetta Seremak-Jankowska, Katarzyna Ankudowicz i Sławomir Lewandowski.
     Grand Prix przeglądu zdobył „Teatrzyk w piórniku II” ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu za spektakl „Tacy sami” w reżyserii Doroty Wiesiołowskiej. Jury postanowiło przyznać dwie nagrody równorzędne, przypadły one zespołowi teatralnemu „Limpopo” z klasy integracyjnej SP 6 za przedstawienie legendy „Smok ze Smoczej Jamy” (reż. Bożena Dziudziel) oraz „Teatrzykowi króla Juliana” z klasy III d SP 25 za spektakl „Krótka historia homeopatii” (reż. Alicja Smukowska). Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 800 i 500 zł.
     Wyróżnienia na Grodzkim Forum Teatrów Szkolnych otrzymały dwa zespoły teatralne - „Im-presja” z Zespołu Szkół Ekonomicznych i „Leon” z SP 12. Jurorzy przyznali także indywidualne wyróżnienia dla najlepszych aktorów. Zdobyli je uczniowie SP 12: Paulina Śpiewak za rolę Jadzi, Kuba Bryła za rolę Stasia i Daniel Usik za rolę Dziadka Kresowego w spektaklu „Jestem piaskiem ziarenkiem w klepsydrze...” oraz uczniowie z SP 6, występujący w przedstawieniu „Smok ze smoczej jamy”.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tak trzymać. Teatrzyk w dzieciństwie, też w młodości, to rzecz świetna, zajmuje czas i umysł, rozwija wyobraźnię, wywołuje emocje, pozostawia wspomnienia. Więcej teatrzyków i więcej boisk dla dzieci i młodzieży - i wiele problemów z mlodzieżą nie miałoby racji bytu -
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  squrka(2006-05-15)
 • Gratulacje dla wszystkich ! Szczególne jednak dla Pani Alicji Sumkowskiej z SP 25 . Pani Alicja jest dowodem na to, iż w każdym środowisku ważni są po prostu ludzie. Nie system czy uwarunkowania ekonomiczne. Po prostu trzeba chcieć. Gratulacje i powodzenia na przyszłość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cichy wielbiciel ;-))(2006-05-15)
 • Serdecznie gratulujemy pani Dorocie Wiesiołowskiej ogromnego ( kolejnego już ) sukcesu. Zyczymy powodzenia w dalszej pracy teatralnej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koleżanki z dawnej szkoły(2006-05-15)
 • voophroo Pani Słoneczko, gratuluje!!!!! Ola z SP 11 (daaaaawno temu)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophroo(2006-05-15)
Reklama