UWAGA!

Ten festiwal to czas bardzo rodzinny

 
Elbląg, W Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej wystąpi około 400 dzieci
W Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej wystąpi około 400 dzieci (fot. Anna Dembińska)

Piękne stroje, uśmiechnięte dzieci, muzyka, śpiew, a także teatr - tak wygląda 52. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej, który w ten weekend odbywa się w Elblągu. Na dużej scenie Teatru im. Sewruka zaprezentować ma się około 400 dzieci. Zobacz zdjecia.

- Od 15 lat festiwal odbywa się w teatrze, ponieważ rozwój imprezy jest tak ogromny, że po prostu nie mieścimy się na mniejszej sali – mówi Mirosław Prytuła, wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Elbląskiego Związku Ukraińców w Polsce. – Podczas festiwalu występują dzieci, które na co dzień albo uczą się w szkołach ukraińskich, albo uczą się w punktach nauczania języka ukraińskiego albo funkcjonują przy parafiach. Są to dzieci wspaniałe i utalentowane i najważniejsze, że sprawia im to ogromną radość, a i widzom sprawia to satysfakcję.
       Festiwal ma ogromną tradycję, odbywa się po raz 52. – Jego początki to odpowiedź na potrzeby integracji naszego środowiska – opowiada Mirosław Prytuła. - To chęć spędzenia kilku dni razem. Dzisiaj widzimy, że droga edukacyjna młodego pokolenia to droga do tego, żeby o swojej tradycji pamiętać, żeby swoją kulturę kultywować i żeby wychodzić z nią do ludzi.

  Elbląg, Ten festiwal to czas bardzo rodzinny
(fot. AD)


       - Jestem tu pierwszy raz, przyjechałam z zespołem z Olsztyna – opowiada pani Danuta. – Takimi wydarzeniami przekazujemy swoją kulturę z pokolenia na pokolenie. Jest tu fantastyczna atmosfera, nawiązujemy nowe znajomości, jest tu tak ciepło i rodzinnie. Wspaniałe wydarzenie.
       - Na festiwalu występuje moja córka – mówi pani Małgorzata. – Jesteśmy tu całą rodziną, dziadkowie, ciocie, wujkowie. Lubimy ten czas, bo spędzamy go wśród rodziny i przyjaciół.
       Festiwal potrwa do niedzieli, kiedy to odbędzie się koncert galowy. Początek o godz. 10.30, wstęp wolny.
      

Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Piękne stroje, muzyka, trzeba podtrzymywać swoją kulturę, język ojczysty. .miłych wrażeń zyczę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  4
  Jogi58(2018-05-19)
 • bracia ukraińcy wspaniała impreza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  echzagulial(2018-05-19)
 • przestańcie, wiekszosć w Elblągu to POLACY.
 • Byłem, widziałem, wspaniała impreza. Jak co roku od wielu lat. Poza małym zgrzytem. W niedzielę, w czasie przemówień oficjeli, w pewnym momencie wice marszałek Miron Sycz w podziękowaniu dyrektorowi teatru za wynajęcie teatru (za darmo czy co?) lub za założenie przez dyrektora na tę uroczystość ukraińskiej koszuli i powiedzenie paru słów w języku ukraińskim, wspomniał o fakcie, iż w tym roku kończy się dyrektorowi kontrakt na dyrektorowanie teatrem. .No, ale chyba dalej, z tym nie będzie problemu! Wszystkiego najlepszego przystępującym do konkursu na dyrektora teatru (instytucji pod rządami urzędu marszałkowskiego) I po co tak oficjalnie o pseudo konkursach.
 • @Uczestnik - Impreza była super, mam mała uwagę jeśli chodzi o oświetlenie sceny, momentami było wręcz ciemno za to na widowni światła nie brakowało, . .
Reklama