UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tłumy ludzi

Elbląg, Wernisaż wystawy Magdaleny Abakanowicz zgromadził tłumy widzów
Wernisaż wystawy Magdaleny Abakanowicz zgromadził tłumy widzów

Kilkaset osób przyszło na wernisaż prac Magdaleny Abakanowicz.

Do 5 maja w Galerii El oglądać można prace Magdaleny Abakanowicz z przełomu lat 80- i 90-tych pochodzące z cyklów: "Hurma", "Zwierzęta" i "Gry wojenne". Pełne znaczenia grupy bezgłowych postaci siedzą pod ścianą, stoją w karnych szeregach i kroczą na nas wychodząc z prezbiterium kościoła - Galerii El; tapiry ze zbrojnego metalu stoją spokojnie w innym kącie, zza olbrzymich filarów wyglądają skierowane w zwierzęta groty wielkich włóczni na złamanych drzewcach.
     Frekwencyjny sukces wernisażu każe zastanowić się, czy może nie tędy powinna prowadzić droga elbląskiego "Centrum Sztuki"? Tłumy, którymi - choć w innym znaczeniu - była zafascynowana Abakanowicz, zapełniły pustawą przez cały tydzień Starówkę...
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tłumy przyszły na nazwisko, z nadzieją tak jak ja, zobaczenia słynnych "abakanów". Pięknych tkanin nie było, pani artystki, mimo zapowiedz,i również. Nie była łaskawa się pofatygować i pokazać wielbicielom talentu. A szkoda, bo bez wątpienia byłaby ciekawszym obiektem do oglądania od mocno już zwietrzałych rzeźb. Słynne bezgłowe postacie mogły epatować widzów swoją formą i ukrytym przesłaniem na premierowej wystawie. Pokazane po latach nie robią żadnego wrażenia, jak każda sztuka, która zasadza się na sztuczkach, a nie na solidnej rzeźbiarskiej robocie. Estetyka żadna, pomysł dawno spalony. Nic dziwnego, że tłum zdezorientowanych oglądaczy miotał się po galerii w beznadziejnym poszukiwaniu artystycznych doznań. Pozostało dopisywanie sobie dla rozrywki wspomnianych w artykule "pełnych znaczeń". Ale nie o to chyba tłumom chodziło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Włodek G.(2002-03-25)
 • No ale przynajmiej mozna bylo spotkac zainteresowne laski.
 • Wernisaż bez autora? Widocznie można i tak, chociaż pozostaje niedosyt. Jednakże owe tłumy wcale nie są zwiastunem poprawy wśród artystycznego gustu i smaku wśród elblążan. Lepsze to od pustki nie na sali - w starym kościele (wszak budowla ta stworzona została dla innych celów), jak było to przed laty, kiedy na otwarcie wystawy innych ( nawet znanych i wybitnych twórców) przybywala garstyka przede wszystkim ... urzędników. Zawiedzeni pozostaną zapewne ci wszyscy, którzy po otwarciu wystawy raczą się trunkami. Mogliby się nawet pochwalić, że siedzieli razem z M.Abakanowicz przy jednej ławie i popijali... Wystawę jednak koniecznie zobaczyć.
 • Włodek G.: Bardzo, bardzo odważna wypowiedź...
 • Wystawa prac Pani Abakanowicz swój frekfencyjny sukces w pewnym stopniu zawdzięcza akcji, jaką prowadziła, między innymi w Gdańsku, "Gazeta Wyborcza". O imprezie, o ile dobrze pamiętam, informował jeden obszerny artykół i szereg krótszych przypomnień w kolejnych wydaniach "Gazety" przed wystawą. Mieszkam teraz w Gdańsku i tam cierpię na głód informacji dotyczących Elbląga. Wiadomości o wernisażu w znacznym stopniu ten głód, przynajmniej w moim przypadku, zaspokoiły i na pewno zainteresowały tych "kulturoaktywnych", których możnabylo spotkać w dniu wystawy w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kciesla(2002-03-26)
Reklama