UWAGA!

Tolkmickie legendy

W piątek 27 października o godz. 11 w Domu Kultury w Tolkmicku odbędzie się uroczyste zakończenie dwóch projektów finansowanych przez Fundację Elbląg. Projekty odwołujące się do tolkmickich legend i anegdot realizowały Stowarzyszenie „Pogrodzie dla przyszłości” oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tolkmicku.

Przeprowadzonych zostało wiele działań, a najważniejszymi z nich były konkurs plastyczny oraz konkurs na inscenizację teatralną - oba inspirowane barwnymi tolkmickimi dziejami i adresowane do uczniów szkół podstawowych z gminy.
     W piątek oba zostaną rozstrzygnięte, a laureaci tej rywalizacji otrzymają nagrody i wyróżnienia, natomiast najlepsza szkoła uhonorowana zostanie statuetką Mity - legendarnej założycielki Tolkmicka. Statuetkę wykonał znany elbląski rzeźbiarz Waldemar Cichoń, a o tym, komu ona przypadnie, zdecyduje Kapituła Statuetki. W skład Kapituły wchodzą m.in. Maria Kasprzycka, dyrektor
     Muzeum w Elblągu; Janusz Hochleitner, dziekan Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego; Sławomir Jezierski, starosta elbląski oraz Marek Kopyla, redaktor naczelny „Tygodnia w Elblągu”.
     Na uroczyste spotkanie zapraszają główni organizatorzy projektów - Dariusz Barton z Pogrodzia oraz Emilia Czajkowska z Tolkmicka.
     Projekty zostały sfinansowane przez Fundację Elbląg w ramach programu „Działaj Lokalnie V”.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dobrze, że coś się dzieje w Gminie i trochę Ją reklamuje ten region. Szkoda tylko, że wszystkie te działania zawsze mają miejsce tuż przed wyborami. Poraz kolejny mydli się Nam oczy, jakich to dobrych mamy samorządowców. Powinno się dopisywać do nazwisk Kapituły i organizatoró konkursku na jaki stołek startują.
  • Informuję dla ścisłości, że oba projekty są realizowane od czerwca 2006r.(wnioski zostały złożone w kwietniu 2006r.) i tylko ich podsumowanie i zakończenie odbędzie się 27.10.2006r. Nie mają one związku z moją kampanią wyborczą, gdyż nie startuję w wyborach i nie "szykuję sobie stołka". Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Emilia Czajkowska(2006-10-25)
Reklama