UWAGA!

Trzech sympatycznych muzyków i ich akordeony

 
Elbląg, Motion Trio tworzą Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn
Motion Trio tworzą Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn (fot. Michał Skroboszewski)

Trzy bisy – to najlepiej świadczy o reakcji publiczności na wczorajszy (10 maja) koncert akordeonowego Motion Trio z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Artyści przypomnieli elblążanom, jakie możliwości daje ten oryginalny instrument. Zobacz zdjęcia.

Motion Trio tworzy troje sympatycznych akordeonistów, którzy udowadniają, że na akordeonie można zagrać wszystko od poważnego Fryderyka Chopina po jazz i.. rock. Wczoraj po raz kolejny mogli się o tym przekonać elbląscy melomani. - Podczas dzisiejszego koncertu spotkają się państwo z niezwykłym, bardzo oryginalnym zespołem. To ewenement w europejskiej i światowej muzyce – tymi słowami Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zapowiadała koncert.
       Artyści swój występ zaczęli od „Pierwszego dnia wiosny” Pawła Baranka (członka zespołu), który to utwór od razu wprowadził publiczność w radosną atmosferę. A potem było tylko lepiej. Motion Trio wykonał m.in. Preludium e-moll Op. 28 Fryderyka Chopina, które niemal dosłownie wbiło elbląskich melomanów w fotel. Była też Orawa Wojciecha Kilara i inne utwory.
       Warto zwrócić uwagę, że Elbląska Orkiestra Kameralna lubi połączenie akordeonu i orkiestry smyczkowej. Tegorocznym rezydentem EOK jest utalentowany akordeonista Rafał Grząka (którego trzeci już koncert w tym sezonie artystycznym odbędzie się w niedzielę), pamiętać należy także o koncercie Marcina Wyrostka kilka lat temu jeszcze w hali ówczesnego CSB.
       Motion Trio też już kilkakrotnie grało z Elbląską Orkiestrą Kameralną (przypomnijmy tylko koncert walentynkowy w 2013 r. i koncert noworoczny w 2011 r.). Kilkuletnia „przerwa” nie spowodowała jednak, że elbląska publiczność zapomniała o akordeonistach. A wczorajszy koncert sprawił, że melomani będą mogli ponownie zatęsknić za trójka sympatycznych akordeonistów.
       Motion Trio tworzą Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn. Za pulpitem dyrygenta stanął wczoraj Marek Moś.
       Kolejny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 maja) w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Na scenie po raz kolejny zobaczymy i usłyszymy Rafała Grząkę. Początek o godz. 18.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wspaniały koncert !!! Doskonały dobór utworów i niesamowita wirtuozeria ! A nasza Elbląska Orkiestra jest rewelacyjna !!! Maestro Marek Moś - SUPER ! Podziękowania
  • Szostakowicz rewelacja w wykonaniu Motion Trio i naszej Orkiestry. Koncert na bardzo wysokim poziomie i w Elblągu, brawo.
  • Tak niewiele mamy w Elblagu przyjemności. To była piękne spotkać się z tą muzyką i takimi wykonawcami. Jest to takie światełko w tunelu bezhołowia i miernoty jaka mamy na codzień za sprawą równie mienych i biernych, ale wiernych. .. .
Reklama