UWAGA!

Tydzień z „Rzeczpospolitą”: Spotkanie z Tomaszem Wiszniewskim

Elbląg, Tydzień z „Rzeczpospolitą”: Spotkanie z Tomaszem Wiszniewskim

Tomasz Wiszniewski będzie gościem Tygodnia z „Rzeczpospolitą” w dniu poświęconym filmowi, czyli 29 lutego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w dużej sali kina Światowid.

Tomasz Wiszniewski po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej pracował jako asystent Romana Polańskiego i Wojciecha Hasa. Jako drugi reżyser brał udział w realizacji filmów fabularnych i telewizyjnych.
     - Nasz gość jest ponadto zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego o nagrodę im. Hartley-Merrill („Emigrant”) oraz europejskim zwycięzcą Festiwalu Filmowego w Sundance – dodaje Małgorzata Zawół ze Światowida. - Podczas spotkania odbędzie się także pokaz filmu naszego gościa pt. „Wszystko będzie dobrze”, który został nagrodzony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategoriach najlepsza reżyseria i muzyka oraz najlepszy aktor.
     Wieczorne spotkanie z reżyserem poprowadzi Barbara Hollender z „Rzeczpospolitej”, a po nim odbędzie się projekcja filmu, który jest historią o przyjaźni i nadziei. Pokazuje drogę mężczyzny i nastoletniego chłopca, którzy mają do przebycia kilkaset kilometrów. Celem wyprawy jest Jasna Góra, gdzie obaj mają zawrzeć umowę z Matką Boską. Młodszy, Paweł, chce „wymodlić” zdrowie śmiertelnie chorej matki, starszy Andrzej, nauczyciel wychowania fizycznego, pragnie zwalczyć chorobę alkoholową.
     Bilet na spotkanie i film kosztuje 8 zł.
     
     Mówią Justyna Kozłowska-Dyrla i Małgorzata Zawół z Centrum Kultury Światowid:
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama