UWAGA!

Tyle pieniędzy na rozwój i odnowę nie było nigdy - posłuchaj!

 
Elbląg, Unijne inwestycje poprawiają m.in. stan infrastruktury placówek kultury - i komfort osób, które je odwiedzają
Unijne inwestycje poprawiają m.in. stan infrastruktury placówek kultury - i komfort osób, które je odwiedzają

Nowa filharmonia i hotele, wyremontowane obiekty kulturalne i atrakcje turystyczne, zrewitalizowane centra miast i osiedla - skala unijnych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach za sprawą Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury robi wrażenie.

W mediach regularnie pojawiają się informacje o oddawanych do użytku kolejnych inwestycjach dofinansowanych przez Unię Europejską. Obecnie trwają prace nad nowym budżetem Unii na lata 2014-2020. To dobry moment, by zastanowić się co dotąd zmieniło się w naszym regionie za sprawą unijnego wsparcia. Jako przykład niech posłużą dane o projektach zrealizowanych w obszarze kultury i turystyki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007–2013.
       - Dzięki RPO w zakresie tzw. osi priorytetowych Turystyka i Rewitalizacja (właśnie tu mieszczą się działania związane z kulturą i turystyką – red.) udało się przeprowadzić 300 projektów wartych niemal 1,8 mld zł, z tego dofinansowanie unijne wyniosło ponad 863 mln zł - informuje Bożena Wrzeszcz – Zwada, dyrektor departamentu zarządzania programami rozwoju regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
       Do najważniejszych i najbardziej spektakularnych przedsięwzięć należą: budowa Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego (wartość ponad 73,7 mln zł) i nowej siedziby Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii (koszt ponad 63,8 mln zł) w Olsztynie, adaptacja zabytkowego Przedzamcza Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim na 4-gwiazdkowy hotel Krasicki (koszt ponad 57,8 mln zł), przebudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie (wartość ponad 39 mln zł), a także budowa: 4-gwiazdkowych hoteli: Wiwaldi Junior w Elblągu (wartość ponad 36,4 mln zł) i Lotz Hotel na bazie zamku krzyżackiego w Giżycku (koszt ponad 27,1 mln zł), Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalnego, czyli hali widowiskowo-sportowej z pływalnią w Olecku (wartość ponad 35,8 mln zł) oraz zagospodarowanie Pól Grunwaldzkich (za ponad 26,8 mln zł).
      
       Czytaj całość i posłuchaj radiowego nagrania Agnieszki Jarzębskiej i Tomasza Misiuka.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • te informacje to policzek dla Elbląga
  • Skończą się pieniądze z UE - wtedy to żałosne województwo tym bardziej przestanie mieć jakąkolwiek rację bytu.
  • Te informacje w sposób bardzo przejrzysty świadczą o tym jak bardzo Elbląg spychany jest do roli podrzędnej mieściny powiatowej na skraju Warmii i Mazur
  • sukcesem Pana Protasa jest także niezbudowanie w Elblągu dosłownie niczego dla jego mieszkańców, z tych prawie 2 mld złotych mieszkańcy 130 tys miasta nie dostali nic, zero, dziękujemy Panu Marszałkowi Protasowi i Sejmikowi Warmińsko-Mazurskiemu za taki wspaniały prezent dla nas, a przepraszam jeden mieszkaniec jest zadowolony bo mu dali prawie 40 melonów aby sobie synek zbudował hotel, ten głos na pewno Pan Marszałek Protas z Elblaga dostanie w następnych wyborach, które niebawem, Elblążanie zapamietaja hojną rękę władców wojewódzctwa
  • w normalnej demokracji każda wizyta przedstawiciela województwa w mieście Elblągu po takich danych winna być pikietowana a taki gość wygwizdywany do bólu uszu, to nie jest normalne co oni zrobili z miasta, to jest szykanowanie jego mieszkańców, perfidne niszczenie
  • Nikt wam nie da tyle ile oni wam obiecają.
  • Niestety Marszałek da, jak elblążanie napiszą sensowne projekty. Takie projekty nie powstały, to i pieniędzy nie ma.
  • ble, ble, ble projekty są pisane jak kasa jest już podzielona, nikt nie będzie pisał projektów jak wiadomo, że nie mają one żadnej szansy na finansowanie bo kasa jest zaklepana już dawno na inne projekty, Pan Marszałek doskonale to wie i pretensje są o to dlaczego klepie kase na projekty, które są jałowe ale zapewniają finansowanie kolesiom, może czas pomyśleć o mieszkańcach miasta? może kolesie już się wystraczająco nachapali?
Reklama