UWAGA!

W tym tygodniu polecam

2009-10-05
12:00
Elbląg, Długo oczekiwany koncert Sidneya Polaka już w piątek.
Długo oczekiwany koncert Sidneya Polaka już w piątek.

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Listę ważnych imprez otwiera dzisiejszy koncert charytatywny na rzecz Kasi Kamudy. To już kolejna akcja ludzi dobrej woli. Do tej dzisiejszej włączyli się znani elblążanie, czyli Wanda Kwietniewska z zespołem Banda i Wanda, Barbara Książkiewicz i Ryszard Rynkowski. Artyści zaśpiewają dziś w teatrze. Specjalnie dla Kasi. A publiczność będzie miała niebywałą okazję wesprzeć finansowo fundację na rzecz młodej elblążanki.
       Wszyscy zapewne pamiętamy jakie nieszczęście spotkało Kasię. Kilka miesięcy temu dziewczyna w wyniku porażenia prądem straciła obie ręce i nogę. Utalentowanej uczennicy szkoły muzycznej w ciągu kilku sekund los odebrał szansę dalszej gry na wiolonczeli. 15-letnia dziewczyna jednak wierzy, że dzięki protezom będzie mogła dalej grać na ukochanym instrumencie. By marzenia Kasi spełniły się, potrzeba pieniędzy. Cegiełkami są bilety na dzisiejszy koncert (50 zł i 100 zł). Można je jeszcze dostać w Fundacji Elbląg i w kasie teatru. Datki na rehabilitację i protezy można też przekazywać bezpośrednio na konto kampanii działającej na rzecz Kasi: Bank PeKaO S.A. 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746 z dopiskiem „Na leczenie Kasi Kamuda”.
       Kolejny poważny koncert jaki czeka nas w tym tygodniu to piątkowa inauguracja Dni Papieskich w hali przy ul. Grunwaldzkiej.
       Również w piątek, lecz już w Światowidzie, na fortepianie zagra Nina Kuźma-Sapiejewska.
       Z nieco lżejszych imprez śpiewanych polecam długo wyczekiwany występ Gaby Kulki, który już w środę w Bibliotece Elbląskiej oraz koncert „Love Songs” w wykonaniu Oli Skrzypczyk w Mimozie (też w środę).
       A w piątek w Galerii El swój „cyfrowy styl życia” zaprezentuje Sidney Polak.
       W sobotę wyjątkowe wydarzenie w kinie Światowid – transmisja opery „Tosca” Pucciniego wprost z nowojorskiej sceny The Metropolitan Opera. Trzeba to zobaczyć. Obowiązkowo!
       Dużo będzie się dziać w tym tygodniu w Bibliotece Elbląskiej, a to za sprawą projektu „4 pory książki – pora prozy”, w którym: w czwartek wieczór autorski Sylwii Chutnik „Nie tylko dla kobiet”; w piątek wystawa Wojciecha Sęczawy i „Made in Poland” – wieczór autorski Sławomira Shuty; w sobotę panel dyskusyjny „Prognozy prozy” i spektakl Teatru Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego „Miejski kraul” na podstawie prozy Shuty.
       Przedtem jednak (środa) Salon Polityki i rozmowy o człowieku kulturalnym.
       W czwartek w Galerii El otwarta zostanie wystawa rzeźby norweskiej „Ingerencje”.
       W teatrze oglądać można wyjątkowo rodzimy spektakl „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”. Warto zaznaczyć, że w sobotę przedstawienie to zagrane zostanie po raz ostatni.
       Dziś jeszcze (poniedziałek) w kinie Światowid wyjątkowy pokaz filmu „Ostatnia akcja”. Wyjątkowy, bo przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, w tym niedosłyszących.
       Ponadto w tym tygodniu kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, a w nim film „Hanami - kwiat wiśni”.
       W Multikinie jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca – Kino na Obcasach. W programie bestseller „Weronika postanawia umrzeć”, a także tradycyjnie prezentacje i niespodzianki tylko dla pań.
       A dla panów (choć nie tylko) - sport. Po zwycięstwie w Rzeszowie kibice Olimpii Elbląg dopingować będą żółto-biało-niebieskich w sobotnim meczu z GKS Jastrzębie. Concordia zagra u siebie z drużyną z Łomży.
       Tanecznym krokiem do końca tego tygodnia poprowadzą nas formacje, które walczyć będą o tytuł mistrza Polski.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama