Concordia przegrała w Lubawie (piłka nożna)

Bez punktów wróciła z Lubawy Concordia Elbląg. Pomarańczowo-czarni w meczu 10. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej ulegli Motorowi w najskromniejszym z możliwych rozmiarów 0:1, a jedyną bramkę zdobył w 33. minucie Piotr Piceluk.

Bez trzech, bez punktów

Concordia przystąpiła do spotkania osłabiona brakiem trzech podstawowych zawodników – Krzysztofa Machińskiego, Daniela Ciesielskiego (kartki) i Jacka Zielonki (choroba). Pomimo tego od pierwszych minut inicjatywa należała do podopiecznych Lecha Strembskiego. Gospodarze nie zamierzali jednak ustępować pola faworytowi z Elbląga i kibice oglądali zacięty pojedynek, w którym nie można odmówić zaangażowania i ambicji żadnej ze stron. Jako pierwsi bramkę mogli zdobyć goście z Elbląga, ale dwukrotnie zabrakło precyzji Sebastianowi Gryce. Gospodarze byli skuteczniejsi i od 33. minuty prowadzili 1:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Żurawel, a do piłki w polu karnym dopadł Piotr Piceluk, który skorzystał z pomyłki Mateusza Bogdanowicza i strzałem z 8. metra pokonał Tomasza Kowalskiego.

Błąd arbitra

W drugiej części boiskowe wydarzenia przebiegały podobnie, jak w pierwszej odsłonie, Concordia przeważała, atakowała, ale Motor mądrze i szczęśliwie się bronił. Na podkreślenie zasługuje postawa obrony gospodarzy kierowanej przez bramkarza Grzegorza Kamińskiego. Na 10 minut przed końcem Concordia pokonała golkipera Motoru, ale sędzia Grzegorz Kujawa z Olsztyna dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Wydaje się, że nie była to dobra decyzja arbitra, bo gol zdobyty był prawidłowo. Do końcowego gwizdka gospodarze opóźniali grę, nawet nie próbowali atakować, skupili się jedynie na obronie własnej bramki i dowieźli szczęśliwie satysfakcjonujący wynik. Wydaje się, że sprawiedliwszym rozwiązaniem w Lubawie byłby remis i podział punktów.

Motor Lubawa – Concordia Elbląg 1:0 (1:0)

1:0 – Piceluk (33.)
       Motor: Kamiński – Niestatek, Waląg (60. Malinowski), Zglenicki, Górzec, Wobolewicz, Maj, Żurawel, Jabłonowski, (87. Kłosowski), Lipowski (80. Kaszuba), Piceluk
       Concordia: Kowalski – Bogdanowicz, Lepczak, Brzyski, Sielezin, Sambor (46. Tomczyk), Florek, Wiercioch, Wiech, Gryka, Włodarczyk
       Sędziował: Kujawa (Olsztyn).

Komplet wyników 10. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej w sezonie 2009/10: Motor Lubawa – Concordia Elbląg 1:0, Mrągowia Mrągowo – Mazur Ełk 0:2, Pogoń Łapy – Huragan Morąg 1:2, Tur Bielsk Podlaski – Sokół Sokółka 0:1, MKS Mielnik – Warmia Grajewo 0:1, Olimpia Zambrów – Vęgoria Węgorzewo 1:0, Czarni Olecko – Orzeł Kolno 3:0, Promień Mońki – Start Działdowo 3:3.