UWAGA!

W tym tygodniu polecam

W tym tygodniu polecam

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Przed nami wielkie święto wszystkich elblążan. Koncerty, festyny, konkursy i zawody sportowe... tegoroczne Dni Elbląga mają różne smaki. Imprezę już jutro otworzą mistrzostwa o puchar Europy w siatkówce na siedząco, kolejnym sportowym wydarzeniem będzie Elbląski Bieg Piekarczyka. Emocji nie zabraknie również podczas zawodów kajakowych, turniejów tenisa, boksu i koszykówki. Nie zabraknie także ciekawych konkursów, takich jak np. Elbląski Maraton Fotograficzny. Będą targi staroci, festyny... i koncerty. W najbliższy weekend w Elblągu wystąpią: Ania Dąbrowska, Monika Brodka, Ewa Farna, De Mono, Varius Manx, Sofa, Cool Kids of Death, The Move Brothers (s.move i Haidamone), Lexus&Novika, Robert Leszczyński i Tomasz Żółtko. Będzie się działo!
       A dziś jeszcze koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem Adama Sztaby. Muzyczne show odbędzie się w teatrze. Bilety 75 zł.
       Również dziś w klubie muzycznym Mjazzga pierwszy Mjazzgig, czyli jazzowe jam session. Wstęp wolny.
       W środę w Światowidzie wystąpią soliści Polskiej Opery Kameralnej. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.
       Tego samego dnia w Mimozie kolejny raz pojawi się Michał „Wierzba” Saidowski. Wstęp na koncert 10 zł.
       We wtorek w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Tomaszem Wandzelem, autorem książki „Dom w chmurach”. Wstęp wolny.
       W czwartek natomiast można będzie spotkać się i porozmawiać o czerwcu 1976 z historykami IPN - Karolem Nawrockim i Piotrem Brzezińskim. Wstęp wolny.
       Także w czwartek w Bibliotece Pedagogicznej będzie można sprawdzić znajomość języka naszych sąsiadów, bowiem każdy chętny może napisać dyktando z języka rosyjskiego.
       W czwartek w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w kinie Światowid wyświetlony zostanie duński dokument „Armadillo – Wojna jest w nas”. Bilety na film kosztują 8 zł.
       Z kolei w piątek w Multikinie, w ramach Nocnego Maratonu Filmowego, aż trzy filmy z tańcem w tle - „Street Dance”, „Beat the world. Taniec to moc” i „Step Up 2”. Bilety na taneczny maraton w cenie: 19 zł, 16 zł i 13 zł.
       W piątek w Światowidzie otwarcie wystawy uczestników sekcji plastycznych – dzieci i dorosłych. Wstęp wolny.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach w dziale IMPREZY.
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...