UWAGA!

W tym tygodniu polecam

 
Sonja Richter, czyli „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”
Sonja Richter, czyli „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Sezon urlopowy rozpoczęty. Na szczęście organizatorzy elbląskich wydarzeń nie wyjechali jeszcze na wakacje... Dzięki temu najbliższy tydzień obfituje w wiele ciekawych propozycji. Najważniejsze są dzieci. To właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Elbląga, którzy wakacje spędzają w mieście, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Archeologiczno–Historyczne przygotowały cykl ciekawych zajęć. W lipcu i sierpniu hala MOSIR zamienia się w Wakacyjny Salon Gier. Można tam zagrać w tenisa, koszykówkę, badmintona, unihokeja, cymbergaja i bule, można rzucać podkową i grać w klasy. Wstęp wolny. Natomiast muzeum przygotowało atrakcyjne bliskie spotkania z historią. Zajęcia pełne niespodzianek odbywają od wtorku do piątku. Udział w zajęciach dla osób indywidualnych - bezpłatny, dla grup zorganizowanych - odpłatny.
       Ponadto w każdy wtorek wakacji w galerii Kreatywnia będzie można tworzyć różnego rodzaju motyle – symbole, które wysłane zostaną do Muzeum Holocaustu w Houston. Udział w zajęciach plastycznych jest bezpłatny.
       A już dziś można zajrzeć do biblioteki przy ul. Hetmańskiej i obejrzeć wystawę rysunków Magdaleny Jędrzejewskiej zatytułowaną „Oni”. Wstęp wolny.
       We wtorek w Multikinie tradycyjny babski wieczór - Kino na Obcasach, a w nim prezentacje, upominki i komedia „Larry Crowne. Uśmiech losu”. Bilety do kina kosztują 16 zł.
       Gorąco polecam, grany w kinie Światowid, niezwykle zmysłowy film „Kobieta, która pragnęła mężczyzny” z Sonją Richter i Marcinem Dorocińskim. Uwaga - tylko dla dorosłych! Bilety: 12 zł.
       W czwartek w Bibliotece Elbląskiej, w ramach wakacji z kinem rosyjskim, zobaczyć będzie można dokumentalny film z 1929 roku pt. „Człowiek z kamerą filmową”. Wstęp wolny.
       Również w czwartek w Galerii El otwarta zostanie 26. edycja Salonu Elbląskiego. Na wystawie zobaczyć będzie można prace 40 artystów m.in. Janusza Hankowskiego, Jerzego Domino, Haliny Różewicz-Książkiewicz, Waldemara Cichonia, Zbigniewa Szmurło, Aleksandry Matulewicz, Adriany Ronżewskiej-Kotyńskiej, Aleksandry Knedler, Kamila Rychcika, Konrada Kosacza czy Mariusza Owczarka. Wstęp wolny.
       W czwartek w Ratuszu Staromiejskim kolejny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Tym razem utwory „w letnim nastroju” zaprezentują Katarzyna Laskowska i Rafał Bartmiński. Bilety – wyprzedane.
       W piątek w klubie Mjazzga zagra trójmiejski zespół Popsysze. Wstęp: 10 zł. Tego samego dnia w klubokawiarni Starovka wystąpi Karolina Cygonek Band. Koncerty organizowane są pod szyldem miejskiej akcji Coolturalna Starówka.
       W sobotę na terenie elbląskiego aeroklubu odbędzie się Lotniczy Festyn Rodzinny.
       Sobota to także kolejny spacer z przewodnikiem odkrywającym tajemnice Elbląga. Udział w wycieczce miastoznawczej jest bezpłatny.
       W sobotnie popołudnie na spacer wyruszą także poszukiwacze ciekawych kadrów. Udział w Elbląskim Spacerze Fotograficznym jest bezpłatny.
       Również w sobotę w Autorskiej Pracowni Rzeźby odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Elwiry Iwaszczyszyn zatytułowanej „Moje Szagalleństwo”. Wstęp wolny.
       W sobotę po zmroku startuje Letnie kino pod chmurką. Pierwszym filmem wyświetlanym na dziedzińcu Galerii El będzie „Fortepian” w reżyserii Jane Campion. Wstęp wolny.
       W niedzielę pierwszy w tym sezonie koncert w Bażantarni. Letni Salon Muzyczny otworzy jazzowa grupa Wendt & Krzywda Quartet. Wstęp wolny.
       Przypominam także, że we Fromborku trwa 44. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. W najbliższą niedzielę we fromborskiej bazylice wystąpią Bogdan Narloch (organy) i Roman Gryń (trąbka). Bilety kosztują 20 i 15 złotych.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...