UWAGA!

W tym tygodniu polecam

 
Elbląg, Elbląski zespół Special Jazz Sextet zagra w galerii El
Elbląski zespół Special Jazz Sextet zagra w galerii El (fot. Konrad Kosacz)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Wakacje w Elblągu upływają pod znakiem ciekawych wydarzeń kulturalnych i innych imprez masowych. Pasmo letnich atrakcji dla elblążan – tych dużych i małych – pozostaje nieprzerwane, mimo pojawiających się czasami problemów z pogodą. Na szczęście zarówno prognozy synoptyków, jak i harmonogram elbląskich imprez są obiecujące. Przed nami prawdziwie koncertowy tydzień.
       Muzycznie rozpieszcza nas Mjazzga – w tym tygodniu w klubie aż trzy koncerty! W poniedziałek tradycyjne jazzowe jam session (wstęp wolny). W czwartek w Mjazzdze zagra zespół Omnivore (wstęp 10 zł). Natomiast w sobotni wieczór wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet (wstęp 25/30 zł).
       W środę w klubie Mimoza piosenki Seweryna Krajewskiego wykona Łukasz Gesek. Na klawiszach akompaniować mu będzie Bartek Krzywda. Wstęp: 10 zł.
       W piątek w Galerii El rozpoczyna się ósma edycja trzydniowego festiwalu „Summer Jazz & Blues”. W tym roku podczas koncertów usłyszymy jazzowe i bluesowe utwory w wykonaniu Boogie Boys, Anny Serafińskiej i zespołu Special Jazz Sextet z udziałem Przemka Dyakowskiego i Zbigniewa Namysłowskiego. Bilety na każdy dzień festiwalu: 25 zł.
       Dziś jeszcze (poniedziałek) w Bibliotece Elbląskiej spotkanie z Agnieszką Pietrzyk, elblążanką, autorką książek „Obejrzyj się Królu” i „Pałac tajemnic”. Wstęp wolny.
       We wtorek starują Wakacje w Galerii El. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych odbywać się będą we wtorki, środy i czwartki.
       Każdy wtorek wakacji to także „Projekt Motyl” w galerii Kreatywnia na Starówce. Udział w zajęciach plastycznych z misją jest bezpłatny.
       „Ocalone dzięki pasji” to tytuł wystawy, która otwarta zostanie we wtorek muzeum. Wstęp na wernisaż wolny.
       W czwartek w Bibliotece Elbląskiej można będzie zobaczyć film „Mam dwadzieścia lat” produkcji rosyjskiej. Wstęp wolny.
       A w kinie Światowid w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego wyświetlony będzie obraz pt. „Moskitiera”. bilety: 8 zł.
       W piątek w Bibliotece Elbląskiej otwarta zostanie wystawa prac Bogdana Gromadzkiego „Retrospekcje”. Wstęp wolny,
       W sobotę do Elbląga dotrą rowerzyści biorący udział w ogólnopolskim rajdzie charytatywnym na rzecz hospicjów Cycle Poland 2011. Akcję można wesprzeć sponsorując kolarzy.
       Przypominam także o akcji PTTK pod hasłem „Sobota z przewodnikiem”. Warto zwiedzić historyczne zakątki naszego miasta. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
       Sobota wieczór to czas na drugi seans „kina pod chmurką”. Na dziedzińcu Galerii El będzie można zoabczyć film „Z miłości do gwiazd". Wstęp wolny.
       Również w sobotę w pubie Kaszmir - konkurs karaoke. Wstęp wolny.
       W weekend na wodach Zalewu Wiślanego i Kaliningradzkiego odbędą się II Międzynarodowe Regaty Żeglarskie o Puchar Trzech Marszałków.
       Niedzielne popołudnie można spędzić w Bażantarni wsłuchując się w muzykę Jose Terres'a. Wstęp na Letni Salon Muzyczny jest bezpłatny.
       W niedzielę także kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Tym razem przy organach zasiądzie Volodymyr Koshuba z Ukrainy. Bilety kosztują 20 i 15 złotych.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach w dziale IMPREZY.
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama