UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: akcję CzytaMy, Muzykę Mistrzów z EOK, jubileusz II LO i siatkówkę!

2015-10-02
Aktualizowany 2015-10-05 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: akcję CzytaMy, Muzykę Mistrzów z EOK, jubileusz II LO i siatkówkę!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Za sprawą transmisji odnowiona sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych dziś (poniedziałek, 5 października) w godz. 17-20 na kilka godzin zamieni się w salę warszawskiej Filharmonii Narodowej, gdzie rozpoczyna się XVII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. Wstęp wolny!
       Natomiast w Bibliotece Elbląskiej o godz. 18 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sołtysikiem i Tomaszem Ciachorowskim. Goście specjalni w ramach akcji CzytaMy przeczytają fragmenty ulubionych utworów, a wśród publiczności zostanie rozlosowana pula nowości książkowych. Spotkanie poprowadzi Dorota Koman. Wstęp wolny. Polecamy!
      
       We wtorek, 6 października o godz. 12 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza elblążan oraz turystów odwiedzających nasze miasto na „Lekcję historii o Elblągu”. Będzie to niekonwencjonalna lekcja historii - historia naszego miasta opowiedziana przez samych jej mieszkańców. Wstęp jest bezpłatny.
       Filii nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza o tej samej porze rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 3-4 lata na pierwsze spotkanie „Klubu Małych Pszczółek”. Wstęp wolny.
       Wieczorem, o godz. 20 w Kościele Bożego Ciała w Elblągu przy ul. Robotniczej 29 odbędzie się bezpłatna konferencja "Biblia o pracy i finansach". Zapisy internetowe.
      
       W środę, 7 października o godz. 19 Elbląska Orkiestra Kameralna zagra swój pierwszy koncert „Muzyka Mistrzów” w wyremontowanej sali koncertowej szkoły muzycznej. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym EOK. Dla melomanów pozycja obowiązkowa!
      
       W czwartek, 8 października o godz. 17 Galeria na Wyspie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Magdaleny Dutkiewicz. Wstęp wolny.
       Wieczorem koncertowy długi weekend w Mjazzdze rozpocznie Leski (Paweł Leszoski), nowy singer-songwriter na polskiej scenie alternatywnej (bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu).W niedzielę zakończą go amerykańscy jazzmani Mike Parker's Trio Theory - szczegóły wkrótce na łamach portElu.
      
       W piątek, 9 października o godz. 20 w Pubie Sąsiedzi wystąpi grupa VerVraX. To propozycja dla fanów mocnej muzyki. Będzie to premierowy koncert nowego albumu zespołu pt. "Human Terror". Bilety 10 zł.
       W Nowym Dworze Gdańskim  o godz. 18 Teatr Miniatura wystawi "Remusa". Spektakl powstał na podstawie najważniejszego dzieła literatury kaszubskiej, "Życia i przygód Remusa" Aleksandra Majkowskiego. Propozycja dla odbiorcy powyżej 10. roku życia. Bilety po 10 zł.
      
       W weekend (9-11 października) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” na Targach aktywności fizycznej wszyscy miłośnicy tańca, ale także sportu i fitnessu będą mogli znaleźć ofertę dla siebie. W programie imprezy: pokazy, warsztaty i konkursy z nagrodami i II Gala Taneczna Destination. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 10 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka odbędą się obchody 70-lecia szkoły. Rocznicę uświetni wiele atrakcji: msza w Katedrze Św. Mikołaja, gala w Teatrze im. A. Sewruka, spotkania klasowe w szkole, zwiedzanie placówki jej terenu, catering, a także bal w hotelu Elbląg. 
       Z kolei w godz. 12-15 w Sali Konferencyjnej A (poziom -1) Ratusza Staromiejskiego przeprowadzone zostaną eliminacje do programu „Jaka to melodia?”.
      
       W sobotę i niedzielę (10-11 października) w Hali Centrum Sportowo-Biznesowego na Turnieju Czterech Trenerów zagrają czołowe drużyny PlusLigi – LOTOS Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn. Bilet jednodniowy (dwa mecze) 30 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy). Karnet na cały turniej (4 mecze) 40 zł (normalny) i 25 (ulgowy). To będzie prawdziwe siatkarskie święto!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama