UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Balcar u Sąsiadów, Rysy w Mjazzdze, Vivaldi z EOK i marsz

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Balcar u Sąsiadów, Rysy w Mjazzdze, Vivaldi z EOK i marsz

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Wygląda na to, że kulturalny tydzień zacznie i zakończy się trochę leniwie. Może to dobry czas, żeby nadrobić zaległości i jeśli nie uczestniczyliście w ich wernisażach, odwiedzić trwające wystawy?
      
       W Centrum Spotkań Europejskich Światowid do końca lutego na I i II piętrze oglądać można wystawę Fotka Miesiąca 2015. Już 9. raz prezentowane są tu najładniejsze zdjęcia minionego roku zrobione przez Czytelników portEl.pl. Przy okazji można obejrzeć wystawę VII Edycji Kursu fotograficznego. Z kolei Elbląska Galeria Fotografii zaprasza na wystawę Zamki Śląska Dolnego obiektywem i kredką
       Każdy, kto odwiedzi klub garnizonowy przy ul. Mierosławskiego, ma okazję spotkać się oko w oko z historią walk o Elbląg w 1945 roku. Wystawa jest czynna we wtorki, środy i czwartki w godz. 8-19.
       Natomiast w Galerii Spatium Novum prezentowana jest wystawa fotografii przyrodniczej Marcina Gałęziewskiego „Wędrówki z obiektywem - w ujściu królowej polskich rzek”.
      
Co rozpalało wyobraźnię i pobudzało zmysły ludzi w epoce pozornie niesprzyjającej spontaniczności uczuć, można przekonać się na wystawie pt. “Między nami nic nie było” w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Ekspozycja będzie czynna do końca maja. Polecamy.
      
       We wtorek, 23 lutego o godz. 11 w sali koncertowej w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie pt. „Znienawidź nienawiść”. Młodzi elblążanie przygotowali wernisaż zdjęć i debatę.
       Wieczorem Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na trzecią w tym roku jazzową sesję. Początek o godz. 20. Wstęp 5 zł.
      
       Z kolei w środę, 24 lutego w elbląskim klubie Sąsiedzi wystąpi Maciej Balcar - wokalista legendarnej grupy Dżem. Początek koncertu również o godz. 20. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 w dniu koncertu.
      
       W piątek, 26 lutego o godz. 19 w sali koncertowej ZPSM na koncercie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej elbląscy melomani usłyszą utwory Antonio Vivaldiego – mistrza ze słonecznej Italii, legendarnego „Rudego księdza”, kompozytora i genialnego skrzypka. Dobra wiadomość dla wielbicieli naszej Orkiestry - są jeszcze dostępne bilety na koncert (w cenie - 35 zł normalny i 30 zł ulgowy). Polecamy!
      
       W sobotę, 27 lutego odbędzie się w Elblągu I Marsz Żołnierzy Wyklętych. Początek marszu zaplanowano na godzinę 14 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Traugutta, Górnośląską, Agrykola aż do Ronda Żołnierzy Wyklętych. Tam pod pamiątkową tablicą złożone zostaną kwiaty oraz zapalone znicze.
      
       W niedzielę, 28 lutego w Mjazzdze zagra duet Rysy.  Są młodzi, a już obsypani wyróżnieniami. Zdobywają serca słuchaczy, łącząc głębokie basy i mroczne tła z elementami przebojowości. Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama