UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: dizajn w EPT, koncerty w Mjazzdze i 15. Dni Papieskie

2015-10-19
Aktualizowany 2015-10-19 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: dizajn w EPT, koncerty w Mjazzdze i 15. Dni Papieskie

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Elbląski Park Technologiczny oraz Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur zapraszają od 20 do 29 października do udziału w 2. edycji Wystawy Dizajnu Odpowiedzialnego „Nowe Życie - Drugi Wymiar”. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 października o godz.13. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godz. 9-18 oraz w sobotę w godz. 9-15. Wstęp wolny. Wystawie towarzyszą warsztaty - zapisy trwają. Polecamy!
       We wtorkowy wieczór, o godz. 20  w Krypcie odbędzie się kolejna jazzowa jam session. Wstęp 5 zł.
      
       W środę, 21 października Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza o godz. 16.30 dzieci w wieku 4-5 lat wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka zainspirowane wierszem Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień”. Wstęp wolny.
       Natomiast wieczorem, o godz. 20.15 w Mjazzdze wystąpi amerykańska wokalistka soulowa i bluesowa Wanda Johnson. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W czwartek, 22 października o godz. 17 Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy u. Słonecznej zaprasza na spotkanie z Jerzym Sukowem – pasjonatem morskich wypraw, instruktorem i oficerem wachtowym Gdańskiej Szkoły pod Żaglami. Wstęp wolny.
      
       „Jan Paweł II – Patron Rodziny” to hasło przyświecające tegorocznym Dniom Papieskim. Z tej okazji w piątek, 23 października, o godz. 17 odbędzie się uroczysta gala w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej. Poznamy na niej laureatów Nagrody Biskupa Elbląskiego "Tuus", usłyszymy Mietka Szcześniaka z zespołem i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury z udziałem sekcji jazzowej oraz sekcji wokalnej w specjalnie przygotowanym programie „MDK - Papieżowi”. Bezpłatne wejściówki do odbioru w elbląskich parafiach.
       Tego samego dnia o godz. 15 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu „Wyspa malucha” przeznaczone dla rodziców małych dzieci. Fizjoterapeutka Elżbieta Szarko podpowie, jak należy pielęgnować swoje maleństwo, tak aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo i harmonijnie.
       Z kolei Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają  o godz. 18 do Galerii Regionalnej Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych na otwarcie wystawy zdjęć archiwalnych Kanału Elbląskiego i spotkanie z Cezarym Wawrzyńskim - współautorem książki pt. „100 lat żeglugi pasażerskiej Ostróda – Iława- Elbląg 1912-2012”. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 24 października w ramach trasy koncertowej z okazji 25-to lecia wydania płyty "Purple" i 20-lecia płyty "Scarlet" w Mjazzdze spotkamy się z Anją Orthodox i jej grupą Closterkeller. Bilety w cenie 30 zł przed i 40 zł w dniu koncertu.
      
       W niedzielę, 25 października o godz. 9 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza rozegrany zostanie kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Zapisy w godzinach 8–8.45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama