UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Elblag na dużym ekranie i Kunstkamera Edwarda Parzycha

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Elblag na dużym ekranie i Kunstkamera Edwarda Parzycha

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W środę, 12 lutego w kinie Światowid w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” obejrzymy seans poświęcony sylwetce Heleny Pilejczyk, elbląskiej łyżwiarki szybkiej, zdobywczyni brązowego medalu olimpijskiego w Squaw Valley w 1960 roku. Spotkanie poprowadzi twórca cyklu i założyciel telewizji w Elblągu, Juliusz Marek.

W czwartek, 13 lutego, o godz. 17 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się prezentacja XXIX tomu "Rocznika Elbląskiego". Laudację podczas spotkania wygłosi Małgorzata Gizińska z Elbląskiego Towarzystwa Historycznego. Wstęp wolny.

W sobotę, 15 lutego w Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbędzie się otwarcie wystawy pt. Kunstkamera Edwarda Parzycha. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 15 lutego w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w budynku Gimnazjum.

W niedzielę, 16 lutego w Mjazzdze odbędzie się koncert zespołu Dom o Zielonych Progach. W swoich piosenkach inspirują się głównie atmosferą wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna. Czyli prawdziwa klasyka gatunku.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
              Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama