UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: ferie w mieście, koncertową Mjazzgę

2016-01-25
Aktualizowany 2016-01-25 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: ferie w mieście, koncertową Mjazzgę

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Od dziś ferie w natarciu, ale zima w odwrocie... Nie ucieszy to tych, którzy liczyli na zimowe białe szaleństwo. To ostatni moment, żeby wyskoczyć na narty i sanki. W ferie na Górze Chrobrego w poniedziałki, wtorki i środy, w godzinach od 11 do 13 wypożyczenie kompletu sprzętu narciarskiego kosztuje 1 gr.
       Jednak ze śniegiem czy bez - ferie mają być ciekawe, bo w mieście przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule. Polecamy Wam także lekturę ściągi portElu.
      
       We wtorek, 26 stycznia, o godz. 18 w sali „U Św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu Uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Wstęp wolny.
      
       W środę, 27 stycznia w Mjazzdze posłuchać będzie można dwóch odsłon muzycznej działalności Bartka Krzywdy - Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa. Bilety w cenie 20 zł.
      
       W czwartek, 28 stycznia o godz. 16 elbląska młodzież organizuje w Mjazzdze kolejny Czajnik, czyli spotkanie przy herbacie. Tym razem tematem będzie tanie podróżowanie. Wstęp wolny.
      
       W piątek, 29 stycznia o 17.30 odbędzie się w kinie Światowid kameralny przedpremierowy pokaz nagradzanego na festiwalach dokumentu Wojciecha Staronia „Bracia” połączony z wystawą prac Alfonsa Kułakowskiego i spotkaniem z twórcami filmowymi.
       Nieco później (o godz. 18) Elbląska Galeria Fotografii zaprasza  na wernisaż wystawy fotografii i malarstwa Krystyny Kahsin i Wojciecha Junga zatytułowanej Zamki Dolnego Śląska obiektywem i kredką. Wstep wolny.
       Wieczorem świetne dźwięki mozaiki stylistycznej od folku i etno po drum'n'bass i hip-hop rozbrzmiewać będą w klubie Mjazzga. O godz. 20.15 zagra tu bułgarska grupa Oratnitza. Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
      
       Wystawa VII Edycji Kursu fotograficznego jest zwieńczeniem trzymiesięcznej nauki. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na jej wernisaż w sobotę, 30 stycznia o godz. 14. Wstęp wolny.  Przy okazji przypominamy, że na I i II piętrze można tu oglądać wystawę Fotka Miesiąca 2015. Już 9. raz prezentowane są tu najładniejsze zdjęcia minionego roku zrobione przez Czytelników portEl.pl.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama