UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: festyn lotniczy, turniej charytatywny i jubileusz Szalonych

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: festyn lotniczy, turniej charytatywny i jubileusz Szalonych

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Od wtorku, 4 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie eksponowana wystawa fotografii pt. „Zapomniane miejsca” autorstwa Natalii Tejs. Prezentowane zdjęcia to cykl prac dokumentujący stan zachowania budowli ważnych kulturowo dla rejonu dawnych Prus Wschodnich.
       Tego samego dnia Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na jam session. Start o godz. 20. Wstęp bezpłatny.
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na pierwszy powakacyjny wernisaż wystawy „ciąg dalszy nastąpi... ciąg dalszy nastąpi...”, autorstwa prof. Grzegorza Sztabińskiego, który odbędzie się w czwartek, 6 września o godz. 18. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.
       „To co mnie otacza” to tytuł wystawy fotografii Julii Zinko, którą będzie można zobaczyć już we wrześniu w CSE „Światowid” w Elblągu. Mieszkanka Kadyn i pasjonatka fotografii zapisuje na swoich zdjęciach otaczającą ją rzeczywistość. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 7 września o godz. 17 w CSE „Światowid”.
       W sobotę, 8 września na kortach tenisowych przy ul. Agrykola odbędzie się charytatywny turniej deblowy. Cały dochód zostanie przeznaczony na organizację Tennis For All Uganda, która wspiera edukację ugandyjskich dzieci oraz daje im możliwość uprawiania tenisa. Start o godz. 9.
       Tego samego dnia w godz. 11-18 na terenie lotniska Elbląg i Aeroklubu Elbląskiego odbędzie się Festyn Lotniczo - Rodzinny. Nie zabraknie pokazów dynamicznych i statycznych statków powietrznych, pokazów sprzętu wojskowego, stoisk gier i zabaw.
       W sobotę w Kadynach odbędzie się kolejna edycja Maratonu MTB. Organizatorzy zawodów przygotowali 200 miejsc dla miłośników ścigania się na „góralach” po Wysoczyźnie Elbląskiej. Start zawodów zaplanowano na godz. 10.30 z parkouru hotelu Forwark Kadyny.
       W niedzielę, 9 września o godz. 18 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się koncert z okazji 25-lecia zespołu "Szalone Małolaty".
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama