UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: festyn mundurowy, pokaz starych aut i koncerty

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: festyn mundurowy, pokaz starych aut i koncerty

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W poniedziałek (2 maja) i wtorek (3 maja) zapraszamy elblążan na miejskie obchody świąt majowych - Święta Flagi i 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W poniedziałek na Starym Mieście odbędzie się festyn przygotowany przez ZHP, a we wtorek przemówienia okolicznościowe, musztra paradna oraz występy artystyczne, zaraz po mszy św., która rozpocznie się w katedrze o godz. 13.
       Trwa I Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej. Wystawców jest wielu, a na stoiskach prezentowane są różności i to takie "z duszą". Jeśli nie zdążyliście wybrać się do Malborka, można to jeszcze nadrobić. Impreza potrwa do wtorku (3 maja).
       Wszystkich fanów różnych odcieni bluesa czy rhythm&bluesa zapraszamy do klubu Mjazzga, gdzie w środę (4 maja) zagrają Monkey Junk. Początek koncertu o godz. 20:15. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
       W czwartek (5 maja) o tej samej porze również w Mjazzdze wystąpi kapitalny trębacz, partner muzyczny wielu tuzów, nie tylko jazzu. Jerzy Małek pochodzi z Elbląga i zawsze podkreśla swój związek z naszym miastem. Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
       W czwartek (5 maja) o godz. 17  Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada w ramach podróżniczego cyklu „Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan”  zaprasza  na spotkanie z Marzanną Skowrońską, która opowie o swojej wyprawie do Chin. Wstęp wolny.
       Serdecznie zapraszamy na V edycję Festynu Mundurowego, który odbędzie się w piątek (6 maja) w godz. 12 - 18 u zbiegu ulic Piłsudskiego i Królewieckiej. Wraz z mieszkańcami swoje święto będzie obchodzić straż graniczna, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia powstania oraz 20-lecia istnienia w Elblągu, Państwowa Straż Pożarna oraz 16 Batalion Dowodzenia.
       W ten sam dzień o godz. 18 Elbląska Galeria Fotografii zaprasza do Galerii Atrium, Plac Słowiański 2 na wernisaż dorocznej wystawy fotografii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
       Masz auto rok produkcji 1990 lub starsze lub produkcji polskiej? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie! W sobotę (7 maja) o godz. 16 przy Górze Chrobrego odbędzie się III Spotkanie Elbląskich Klasyków. A o godz.18 przejazd "zabytkowymi" autami ulicami miasta na elbląską starówkę.
       Jak spędzić niedzielne, majowe popołudnie? Można je przeznaczyć na poznawanie Żuław. Centrum Spotkań „Światowid” w Elblągu wraz z Muzeum Stutthof w Sztutowie zapraszają na spotkanie "Żuławy w Elblągu”. Odbędzie się ono w niedzielę (8 maja) w "Światowidzie". Początek o godz. 11. Wstęp wolny.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama