UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Jazzbląg, nową wystawę w Muzeum i Letni Salon Muzyczny

2015-07-06
Aktualizowany 2015-07-06 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Jazzbląg, nową wystawę w Muzeum i Letni Salon Muzyczny

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 6 lipca) o godz. 18 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza do swojej mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż fotografii Anny Gajewskiej pt. „Zapiski z podróży”. Wstęp wolny.
      
       Od wtorku do soboty (7-11 lipca) podczas pleneru „Kadyny - wioska sztuki” artyści spotkają się na plaży Zalewu Wiślanego by tworzyć. Także mieszkańcy i turyści mogą dołączyć do twórczych działań na plaży w Kadynach: konkursu rzeźby w piasku, podróży ze szkicownikiem, warsztatów graficznych. Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.
      
       Od piątku, 10 lipca w Muzeum Archeologiczno-Historycznym będzie można oglądać nową ekspozycje czasową „Co robimy w ukryciu”. Wystawa ukazuje jak zmieniał i formował się znany nam dziś model czystości. Wystawa będzie czynna do końca wakacji. Bilety w cenie 10 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci i młodzież).
      
       W piątek i sobotę (10 i 11 lipca) Centrum Sztuki Galeria EL i dyrektor artystyczny Jerzy Małek zapraszają na czwartą edycję Festiwalu Jazzbląg. Ceny biletów i karnetów w przedsprzedaży to odpowiednio 40 i 70 zł. Dla wielbicieli i sympatyków tego gatunku - pozycja obowiązkowa! Na rozgrzewkę przed Jazzblągiem Klub Środowisk Twórczych Krypta proponuje jam session. Już we wtorek (7 lipca) zagrają znani i lubiani muzycy z Trójmiasta. Start o godz. 20. Wstęp: 5 zł.
       W sobotę, 11 lipca o godz. 15 w Żuławce Sztumskiej pod nr 55 odbędzie się festyn Żuławskiej Kolei Ogrodowej. Kolejka porusza się po szlaku około 500 m i jest unikatem na skalę Polski.
      
       W niedzielę, 12 lipca w ramach XVIII Letniego Salonu Muzycznego zapraszamy na koncert zatytułowany „Mężczyzna prawie idealny”. Będzie to okazja do posłuchania utworów z płyty wydanej pod tym samym tytułem. Początek o godz. 17. Muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny. Polecamy na dobre zakończenie weekendu!
       Mamy też propozycje zamiejscowe.  W Nowy Dworze Gdańskim odbędzie się Festiwal Form Ulicznych Hybzio 2015. Nowodworski festiwal oferuje podniebny spektakl z Katalonii, smakowanie, także dosłowne "Wielkiego ciasta" Teatru Gdynia Główna, podróż na "Wyspę emocji" i poszukiwania Św. Graala z Teatrem Delikates. Do tego rodzinne warsztaty rozwijające kreatywność i instalacje artystyczne w zaułkach miasta. Wstęp wolny.
       Z kolei w Ornecie odbędzie się Festiwal „Przestrzeń sztuki”. O godz. 15 przy Ratuszu Miejskim mieszkańcy oraz przejezdni goście będą mieli okazję uczestniczyć w puzzlach malarskich. W trakcie imprezy posłuchacie też dobrej muzyki: wystąpi ornecki zespół Planogram oraz Sergiej Kriuczkow i Riverboat Ramblers Swing Orchestra.
        
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama