UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: koncerty w Mjazzdze, casting na miss i kolędy z MDK-iem

2015-12-07
Aktualizowany 2015-12-07 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: koncerty w Mjazzdze, casting na miss i kolędy z MDK-iem

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek, 8 grudnia w godz. 11.00 – 13.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja „Wolontariat dla każdego”. Konferencja ma charakter otwarty.
       Filia nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza o godz. 12 dzieci w wieku 3-4 lata wraz z rodzicami/opiekunami na mikołajkowe spotkanie w „Klubie Małych Pszczółek”.
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Elbląski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Elblągu organizują we wtorek, 8 grudnia o godz. 17.30 spotkanie w Kawiarence Clio w gmachu Gimnazjum Muzeum na bulwarze Zygmunta Augusta 11. Tym razem dowiemy się o jakich zabawkach mogły marzyć elbląskie dzieci przed 1945 rokiem. Na oba spotkania wstęp wolny.
      
       Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza w muzyczną podróż po największych kompozycjach wszech czasów. W koncercie edukacyjnym w środę, 9 grudnia wezmą udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych i pierwszej klasy gimnazjum. Bilety: 10 zł (wyłącznie dla grup zorganizowanych). Z kolei mieszkańcy Domu Dziecka przy ul. Chrobrego zapraszają w środę na Wigilię. W programie jasełka, kiermasz ozdób świątecznych, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Początek o godz. 16.30, wstęp wolny.
      
       Rozpoczyna się kolejna - 19. już edycja konkursu Miss Ziemi Elbląskiej. Wielki finał 2 kwietnia. Ale zanim to nastąpi, organizatorzy zapraszają do Braniewa w środę, 9 grudnia o godz. 16 na pierwszy casting.
      
       W czwartek, 10 grudnia o godz. 17 sekcja instrumentów dętych i perkusji Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza na koncert najpiękniejszych kolęd oraz innych utworów muzyki klasycznej.
       Z kolei o godz. 18 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby Jerzego Fobera. Na obie imprezy wstęp wolny.
       Natomiast studenci PWSZ czwartek i piątek (10 i 11 grudnia) w godzinach od 10 do w budynkach uczelni przy ul. Wojska Polskiego 1 oraz al. Grunwaldzkiej 137 15 organizują Dzień Dawcy Szpiku.
      
       W piątek, 11 grudnia o godz. 18 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na projekcję filmów „Krok do wolności” w reż. Alaina Gsponera i „Samuel” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego w ramach pokazów pofestiwalowych 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Wstęp wolny.
      
       Ponad pięćdziesięciu wystawców z naszego regionu w sobotę, 12 grudnia w godz. 11-17 zaprezentuje się w CSE Światowid podczas Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.  Z kolei Centrum Tańca Promyk zaprasza o godz. 16 dzieci z rodzicami na zajęcia taneczne z cyklu „Mamo, tato zatańcz z mną!”. Tym razem - macarena! Koszt: 15 zł (rodzic + dziecko), 20 zł (rodzice + 2 dzieci).
       A Alternatywny Elbląski Klub Literacki zaprasza sympatyków od godz. 18 na urodzinowe świętowanie. W programie spotkanie z Piotrem Mosoniem, Turniej Jednego Wiersza i dwa koncerty. Wstęp wolny.
       Wieczorem koncert u Sąsiadów - po godz. 21  wystąpi grupa Venflon. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej płytę "Sztuka upadku". Jako support o godz. 20 zagra elbląska Asteria. Bilety w cenie 15 zł.
      
       W niedzielę, 13 grudnia o godz. 16.30 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie można zobaczyć występ kabaretu Nowaki. Członkowie kabaretu twierdzą, że potrafią zarazić dobrym humorem najbardziej ponurego widza. Bilety kosztują 45 zł.
       Z kolei o godz. 17 oraz o godz. 19.30 elblążanie będą mieli okazję przeżyć niesamowity wieczór. W Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 5 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wokalistów pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury oraz zaproszonych gości. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w obu budynkach MDK, przy ul. Warszawskiej 51 i Bema 37 w godz. 10-19.
      
       Czeka nas tydzień muzyki na żywo w elbląskiej Mjazzdze. We wtorek spotkamy się z trio włoskiej kontrabasistki Federici Michisanti, w środę słuchamy folkowych na amerykańską nutę piosenek Petera J. Bircha, by zwieńczyć tydzień sobotnim koncertem post rockowym z zespołami Besides i Underfate.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama