UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Magic Malbork, Dzień Dawcy w Ogrodach i Mozart w Bażantarni

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Magic Malbork, Dzień Dawcy w Ogrodach i Mozart w Bażantarni

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Jutro (wtorek, 4 sierpnia) Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na jam session. Początek o godz. 20. Bilety po 5 zł.
      
       W środę (5 sierpnia) Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają dzieci w wieku 3-9 lat wraz z rodzicami na spektakl pt. „Dyzio ma dość” w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto. Początek o godz. 18, wstęp wolny.
      
       W piątek (7 sierpnia) o godz. 11 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na koncert chóru "Collegium Vocale Schwäbisch Gmünd". Wstęp wolny.
       W tym samym dniu startuje kolejna edycja akcji organizowanej przez kino „Światowid” pod hasłem „Kolej na kino”. Na początek w Gronowie Elbląskim wyświetlona zostanie kultowa komedia Stanisława Barei „Nie ma róży bez ognia”. Początek seansu o godz. 21, wstęp jest bezpłatny.
       Natomiast w Malborku rozpocznie się Magic Malbork 2015 – Rytmy Ulicy. Tegoroczna edycja najbardziej magicznego wydarzenia kulturalnego w Polsce, która potrwa do soboty, będzie pełna kolorów, światła, dźwięków i rytmów. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.
      
       W sobotę, 8 sierpnia o godz. 10 czeka nas kolejna odsłona akcji PTTK "Sobota z przewodnikiem" - tym razem pod hasłem „Elbląg w formie”. Miejsce zbiórki: dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL – przewodnik: Leszek Marcinkowski. 
       W weekend (8-9 sierpnia) w godz. 11-18 przy współpracy Fundacji DKMS Polska z Centrum Handlowym „Ogrody” odbędzie się Dzień Dawcy. Wszystkie zainteresowane osoby, będą mogły porozmawiać z wolontariuszami i po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu zarejestrować się jako potencjalni dawcy.
      
       W niedzielę, 9 sierpnia o godz. 17 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na ostatni w tym roku koncertu Letniego Salonu Muzycznego. W koncercie "Viva Mozart" wystąpią: Joanna Orzeł, Łukasz Perucki, Małgorzata Bury, Karol Sienkiewicz i Mirosław Pachowicz. W programie m.in.: Eine kleine Nachtmusik, Marsz turecki, aria Alleluja z motetu Exultate iubilate, czy La ci darem la mano z opery Don Giovanni. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 19 w kościele św. Bartłomieja na starym mieście w Pasłęku z recitalem organowym na organach Hildebrandta wystąpi Ilona Kubiaczyk, amerykańska organistka polskiego pochodzenia.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama